Seriale

Scenarzysta niezrealizowanego „Underworld” opowiada o pracach nad serialem

star-wars-underworld-series-1313

W styczniu tego roku informowaliśmy Was o wycieku fragmentu nagrania testowego niezrealizowanego serialu w uniwersum Gwiezdnych wojen pod tytułem Underworld. Z niedawnego wywiadu Collidera ze scenarzystą Ronaldem D. Moore’em dowiedzieliśmy się więcej ciekawych rzeczy o serialu.

Moore był jednym z pierwszych scenarzystów, których George Lucas zaprosił do współpracy, kiedy zaczął tworzenie serialu w 2004 roku:

„Byłem jednym z kilku, to była grupa scenarzystów z całego świata, których udało im się zebrać… Mieliśmy spotykać się na Ranczu Skywalkera co sześć lub osiem tygodni. Wtedy dzielilibyśmy się razem swoimi historiami, wracalibyśmy do siebie, pisalibyśmy kolejne zarysy scenariusza i przynosilibyśmy je z powrotem, a następnie George i ja mieliśmy zajmować się nimi, oceniać, poprawiać i tworzyć kolejne historie… To byłoby świetne. Naprawdę dużo zabawy. Ostatecznie tak to nie wyglądało. Napisaliśmy coś około 40, chyba 48 scenariuszy. Mówiono, że George chce najpierw napisać wszystkie i mieć je dopracowane, a dopiero potem miał się zająć tym, jak to wyprodukować, ponieważ chciał wprowadzić przy tym wiele nowatorskich technologii związanych z CGI i wirtualnych scenografii.”

Napisanie najpierw scenariusza, a dopiero potem zastanawianie się nad sposobem jego realizacji to dość niespotykany tryb pracy nad serialem, na co przełożył się zresztą styl pisania scenariuszy.

„Wtedy George powiedział nam: «napiszcie tak dużo, ile chcecie, później zdecydujemy, co dalej.» Nie mieliśmy więc w zasadzie żadnych limitów budżetowych. Wszyscy byliśmy doświadczonymi twórcami telewizyjnymi, więc mieliśmy pojęcie, co jest teoretycznie możliwe do realizacji w serialowym budżecie. Ale stwierdziliśmy: «okej, po prostu zróbmy jak chce i niech to będzie wielkie i szalone», więc było w tym sporo akcji i sporo ogromnych scenografii.”

Roger zdradził przy tym, że cała fabuła serialu miała być ogromną, spójną historią, opowiedzianą z perspektywy różnych bohaterów.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.