Przeskocz do treści

Start projektu „The High Republic” przesunięty na 2021 rok

Już od dłuższego czasu nie pojawiały się żadne informacje na temat nowego projektu ze świata Gwiezdnych wojen, jakim ma być seria wydawnicza poświęcona zupełnie nowej erze, znanej w tej chwili pod nazwą The High Republic. Oficjalna strona StarWars.com przełamała dziś ten impas, jednak nie możemy powiedzieć, by wieści były pozytywne, ponieważ publikacje uległy opóźnieniu.

Jak dowiadujemy się z wpisu, w związku z ogólnymi opóźnieniami na rynku wydawniczym (spowodowanymi przez trwającą już od kilku miesięcy pandemię) premiery pierwszych dwóch książek z serii poświęconej The High RepublicLight of the Jedi autorstwa Charlesa Soule’a oraz A Test of Courage pióra Justiny Ireland – zostały przesunięte na 5 stycznia 2021 roku. To samo spotkało pozycję, która miała ukazać się po premierze wspomnianych powyżej – młodzieżowa powieść Star Wars: The High Republic: Into the Dark autorstwa Claudii Gray zadebiutuje dopiero 2 lutego 2021. Planowo wszystkie trzy tytuły miały zawitać na rynek w sierpniu, wrześniu i październiku bieżącego roku.

Daty publikacji komiksów od Marvela i IDW zostaną zapowiedziane w późniejszym terminie, ale ich również powinniśmy spodziewać się dopiero w przyszłym roku.

Star Wars: The High Republic rozgrywa się w epoce, w której Republika Galaktyczna i Zakon Jedi znajdują się w rozkwicie, około 200 lat przed wydarzeniami z Mrocznego Widma. Ten okres na osi czasu Gwiezdnych wojen nie będzie pokrywał się z żadnymi nakręconymi ani planowanymi filmami lub serialami z uniwersum, dając twórcom czystą kartę i ogromną swobodę kreatywną. Pojawią się nowe światy, nowi wrogowie, nowi bohaterowie i nowe przygody.

3 Comments »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.