Książki i komiksy

Premiera „Star Wars: Queen’s Peril” – udostępniono fragment powieści

Za Oceanem miała dziś miejsce premiera nowej powieści Queen’s Peril autorstwa E.K. Johnston, rozgrywającej się przed oraz w trakcie wydarzeń znanych z Gwiezdnych wojen: Mrocznego Widma. Książka skupia się na historii Padmé Amidali oraz jej służących, przybliżając nam kulisy budowania przez królową Naboo siatki swoich sobowtórów, ochroniarzy i zaufanych szpiegów.

Dołączając się do promocji tytułu na amerykański rynku, portal Polygon opublikował wczoraj jej fragment, dzięki któremu lepiej poznajemy postaci z najbliższego otoczenia Amidali – między innymi kapitana Panakę oraz Sabé (formalnie znaną jako Tsabin), których możecie kojarzyć z Epizodu I. W ramach ciekawostki przypomnimy, że Sabé grana była w filmie przez Keirę Knightley.

Udostępniony rozdział pozwala nam zapoznać się z procesem rekrutowania przez Padmé i Panakę służek. Okazuje się, że królowa Naboo szukała osób o bardzo konkretnych zdolnościach i już na samym początku swojego panowania wiedziała, co chce w ten sposób osiągnąć.

Co prawda polscy czytelnicy nie mają co liczyć na zakup książki w formie fizycznej, jednak jeśli czujecie się dobrze z językiem angielskim, możecie znaleźć ją w rozmaitych księgarniach internetowych w formie cyfrowej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.