Seriale

Kim jest Jedi grany przez Ahmeda Besta w teleturnieju „Jedi Temple Challenge”?

W ostatnich dniach do sieci trafił zwiastun pierwszego w historii teleturnieju z uniwersum Gwiezdnych wojen, a mianowicie Jedi Temple Challenge, w którym młodzi uczestnicy-padawani biorą udział w szeregu wyzwań, by stać się rycerzami Jedi. Program ma zawierać kilka elementów uznawanych za kanoniczne, w tym postać prowadzącego.

Ma nim być mistrz Jedi imieniem Kelleran Beq, w którego wcieli się Ahmed Best, przede wszystkim znany z roli Jar Jar Binksa w trylogii Prequeli. Okazuje się, że jest on (oczywiście Kelleran) spokrewniony ze znaną postacią z uniwersum – Achk Medem-Beqiem, który pojawił się w klubie na Coruscant w Ataku klonów. Co ciekawe, Achka również zagrał Best.

To jednak nie wszystko. Za pośrednictwem Instagrama aktor podzielił się wyglądem miecza świetlnego swojego bohatera (notabene, złożonego z części dostępnych w parku Galaxy’s Edge). Klinga miecza ma mieć kolor fioletowy, a Best argumentuje ten wybór balansem między błękitem a czerwienią. Styl walki Kellerana zaczerpnięty jest z filipińskiej sztuki walki escrimy oraz charakteryzuje się posługiwaniem mieczem za pomocą jednej ręki, skąd wzięło się przezwisko mistrza Jedi: „the Bladed Hand”.

https://www.instagram.com/p/CAx2OnnACA1/

Pierwszy odcinek Jedi Temple Challenge zadebiutuje w serwisie YouTube na kanale Star Wars Kids już 10 czerwca.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.