Seriale

Jon Favreau potwierdza, że 2. sezon „The Mandalorian” pojawi się na czas

Szalejąca w ostatnich miesiącach pandemia koronawirusa wpłynęła negatywnie na produkcję i daty premier niezliczonych tytułów z branży rozrywkowej – poczynając od seriali, filmów i gier wideo aż po książki i komiksy. Opóźnienia nie ominęły również pozycji spod szyldu Star Wars, powodując m.in. przesunięcie publikacji związanych z erą High Republic. Pojawiały się w związku z tym pytania, czy obecna sytuacja uderzyła w jakiś sposób w prace nad wyczekiwanym przez fanów na całym świecie 2. sezonem The Mandalorian, jednak showrunner serialu, Jon Favreau, w ostatnich dniach uspokoił widzów, zapewniając, że Din Djarin i „Baby Yoda” powrócą na ekrany planowo.

Favreau pojawił się niedawno na wirtualnym panelu związanym z serią dokumentalną Disney Gallery: The Mandalorian, gdzie potwierdził, że prace na planie dobiegły końca jeszcze przed wybuchem pandemii.

„Mieliśmy szczęście, że skończyliśmy zdjęcia przed tą całą sytuacją. Dzięki nowoczesnym technologiom Lucasfilmu i ILM byliśmy w stanie wykonać wszystkie efekty wizualne oraz dokonać edycji i postprodukcji zdalnie – nie byłoby to możliwe bez systemów, które zostały dla nas skonfigurowane przez te obie wytwórnie.”

Na koniec Jon dodał, że dla niego 2. sezon jest raczej bezpośrednią kontynuacją poprzedniego, a nie zupełnie nową historią.

„Gdy nawiązujemy współpracę z nowymi twórcami filmowymi, tworzymy nowe postacie i pogłębiamy historie tych, które pojawiły się już wcześniej. To było naprawdę bardzo miłe i satysfakcjonujące doświadczenie. Mam nadzieję, że ludzie będą się dobrze bawić, widząc to, co osiągnęliśmy.”

Zdalna kontynuacja postprodukcji oznacza, że The Mandalorian nie będzie opóźniony i pojawi się na Disney+ w październiku bieżącego roku. Na ogłoszenie konkretnej daty będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Przypomnijmy, że to już drugie potwierdzenie braku opóźnień w pracach nad serialem, gdyż parę tygodni temu podobne słowa padły z ust CEO Disneya, Boba Chapeka.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.