Wydarzenia

Ujawniono mapę galaktyki dla parków Star Wars: Galaxy’s Edge

Przez ponad czterdzieści lat istnienia Gwiezdnych wojen powstało dziesiątki map odległej galaktyki. Chociaż tworzone pieczołowicie przez twórców z Lucasfilm i zapalonych fanów oddawały możliwie jak najdokładniej układ systemów, to nie sposób wśród nich wyróżnić takiej, którą w perspektywie ciągle rozwijanego kanonu, a przedtem rozległego Expanded Universe, można by było nazwać aktualną.

W efekcie ostatnimi latami długo dyskutowano kwestie położenia w galaktyce nowych lokalizacji, takich jak Ahch-To, Exegol czy powstałej na potrzeby Star Wars Galaxy’s Edge planety Batuu. Właśnie z myślą o tej ostatniej powstała mapa, mająca pokazać odwiedzającym parki Disneya, gdzie dokładnie znajduje się świat słynący ze zbieraniny przemytników i poszukiwaczy przygód.

Jak można odczytać z umieszczonej przez twórców notatki:

„Batuu znajduje się na zachodniej granicy Zewnętrznych Rubieży, na skraju znanego i nieznanego. To właśnie lokalizacja układu ukształtowała historię planety, jeszcze zanim wynaleziono zaawansowaną technologię hipernapędu. Położenie Batuu sprawiło, że ​​planeta stała się tętniącą życiem enklawą dla statków zmierzających do Nieznanych Regionów. Obecnie, dzięki zaawansowanej technologii i dobrze obliczonym szlakom nadprzestrzennym, większość podróżników decyduje się na ominięcie Batuu, w wyniku czego planeta staje się skrzyżowaniem przygód i rajem dla tych, którzy preferują życie w cieniu.”

Pojawienie się grafiki ma związek z planowanym ponownym otwarciem parków rozrywki. Okres zamknięcia wykorzystano do dokonania w nich subtelnych zmian, w tym także w Star Wars Galaxy’s Edge. Ujawniona mapa jest jedną z nich. Wstęp do poszczególnych parków ma być stopniowo umożliwiany już w lipcu.

Źródło: Reddit

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.