Książki i komiksy

Zapowiedź „From a Certain Point of View: The Empire Strikes Back”

Po sukcesie, jakim okazała się wydana w 2017 roku książka From a Certain Point of View, przedstawiająca nam świeże spojrzenie na wydarzenia znane z filmu Nowa nadzieja (ukazane z perspektywy postaci przewijających się jedynie przez moment na ekranach, na które w normalnych okolicznościach nie zwrócilibyśmy uwagi), kwestią czasu była zapowiedź kolejnej części serii. I stało się – przedwczoraj oficjalnie ujawniono From a Certain Point of View: The Empire Strikes Back. Wzorem poprzedniczki, książka przedstawi fabułę Imperium kontratakuje z punktu widzenia postaci tła.

Poniżej znajdziecie zaprezentowaną okładkę FACPOV: The Empire Strikes Back.

Pozycja wydana zostanie z okazji 40-lecia Epizodu V, zawierać będzie 40 historii napisanych przez 40 różnych autorów. Powrócą pisarze, którzy mieli swój wkład w część pierwszą. Premierę zapowiedziano na 10 listopada tego roku.

Co warte uwagi, wszyscy autorzy książki zrzekli się wynagrodzenia za swoje teksty, a dochody zostaną przekazane na organizację non-profit First Book, zajmującą się wspieraniem nauczycieli i opiekunów dzieci w potrzebie. Wydawca powieści – Penguin Random House – przekaże 100 000 dolarów na tę samą organizację, zaś Lucasfilm i Disney przekażą książki warte 1 mln dolarów, by wesprzeć misję wyrównywania szans w edukacji.

1 komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.