Seriale

Dave Filoni wyjaśnia niezgodność dotyczącą losu Reksa między „The Clone Wars” i „Rebels”

Captain-rex-4_80271a65

Niektórzy fani nie przyjęli zbyt przychylnie pewnych rozwiązań fabularnych z ostatniego sezonu Wojen klonów, które zdają się przeczyć temu, co powiedziano o nich w Rebeliantach – zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że pieczę nad obiema seriami sprawował Dave Filoni. Postarał się on jednak wyjaśnić jedną z kwestii.

Mianowicie chodzi o rozmowę Reksa z Kananem, w której były żołnierz Republiki wspomina, iż on, Wolffe i Gregor usunęli swoje chipy przed Rozkazem 66, podczas gdy z finału TCW wiemy, jak w rzeczywistości potoczyły się omawiane wydarzenia. W wywiadzie dla portalu Nerdist Dave stwierdził:

„Myślę, że kiedy docieramy do Reksa w Rebeliantach, to mówi on «Wyjąłem chip kontrolny» do Kanana, aby wyjaśnić, że zawsze można podjąć jakiś wybór. Rex uznaje to za prawdę i to może być jego metoda radzenia sobie z tym. Usunął go i to się liczy. Kanan nie musi znać każdego szczegółu z życia Reksa. […] Sądzę, że możesz tak bardzo skupić się na ciągłości, że w zasadzie przestajesz opowiadać historię prawdziwych ludzi. Kiedy Rex rozmawia z Kananem, mówi z perspektywy, której Kanan potrzebuje, by zrozumieć, kim tak naprawdę jest Rex. Czy później razem zagłębili się w prawdę, która była bardziej przerażająca? Zapewne tak, ale myślę, że Kanan sam się tego domyślił.”

Część z nas może uznać takie wyjaśnienie za wystarczające, ale pewnie niektórzy nadal będą się głowić nad tym, czemu Rex stwierdził wówczas, że nie zdradził swojego Jedi.

Podobne posty

Jeden komentarz

  1. Dla Mnie to nadal jest tak, że czuję się tym zawiedziony i nie będę pisał ciągle, bo tak to już jest jak chodzi o „Gwiezdne Wojny”… Twórcy na każdej płaszczyźnie od czasów Dinseya niestety chcą za dużo wszystkiego, całe uniwersum sypie się, ale nadal jest ładne jak klocki lego :p

    A propos, gracie może w LSW Battles? Macie może gidię do, której mógłbym dołączyć Droga Redakcjo? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.