Seriale

Dave Filoni wyjaśnia niezgodność dotyczącą losu Reksa między „The Clone Wars” i „Rebels”

Captain-rex-4_80271a65

Niektórzy fani nie przyjęli zbyt przychylnie pewnych rozwiązań fabularnych z ostatniego sezonu Wojen klonów, które zdają się przeczyć temu, co powiedziano o nich w Rebeliantach – zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że pieczę nad obiema seriami sprawował Dave Filoni. Postarał się on jednak wyjaśnić jedną z kwestii.

Mianowicie chodzi o rozmowę Reksa z Kananem, w której były żołnierz Republiki wspomina, iż on, Wolffe i Gregor usunęli swoje chipy przed Rozkazem 66, podczas gdy z finału TCW wiemy, jak w rzeczywistości potoczyły się omawiane wydarzenia. W wywiadzie dla portalu Nerdist Dave stwierdził:

„Myślę, że kiedy docieramy do Reksa w Rebeliantach, to mówi on «Wyjąłem chip kontrolny» do Kanana, aby wyjaśnić, że zawsze można podjąć jakiś wybór. Rex uznaje to za prawdę i to może być jego metoda radzenia sobie z tym. Usunął go i to się liczy. Kanan nie musi znać każdego szczegółu z życia Reksa. […] Sądzę, że możesz tak bardzo skupić się na ciągłości, że w zasadzie przestajesz opowiadać historię prawdziwych ludzi. Kiedy Rex rozmawia z Kananem, mówi z perspektywy, której Kanan potrzebuje, by zrozumieć, kim tak naprawdę jest Rex. Czy później razem zagłębili się w prawdę, która była bardziej przerażająca? Zapewne tak, ale myślę, że Kanan sam się tego domyślił.”

Część z nas może uznać takie wyjaśnienie za wystarczające, ale pewnie niektórzy nadal będą się głowić nad tym, czemu Rex stwierdził wówczas, że nie zdradził swojego Jedi.

1 komentarz

  1. Dla Mnie to nadal jest tak, że czuję się tym zawiedziony i nie będę pisał ciągle, bo tak to już jest jak chodzi o „Gwiezdne Wojny”… Twórcy na każdej płaszczyźnie od czasów Dinseya niestety chcą za dużo wszystkiego, całe uniwersum sypie się, ale nadal jest ładne jak klocki lego :p

    A propos, gracie może w LSW Battles? Macie może gidię do, której mógłbym dołączyć Droga Redakcjo? :)

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.