Gry

Kilka szczegółów fabuły „Star Wars: Squadrons”

Wraz z publikacją trailera nadchodzącego Star Wars: Squadrons do sieci wartkim strumieniem zaczęły napływać informacje o grze. Wcześniej poznaliśmy szczegóły rozgrywek multiplayer oraz garść detali technicznych, a teraz przyszedł czas na fabułę – ta zapowiada się naprawdę ciekawie.

Jak podaje na swoich łamach serwis IGN, Squadrons zabierze nas do wydarzeń osadzonych po Powrocie Jedi, jednak będzie to okres względnie bliski finałowi Oryginalnej Trylogii, ponieważ gracze będą mieli okazję śledzić losy wojny toczonej pomiędzy Nową Republiką a niedobitkami imperialnej marynarki. Pojawią się zarówno nowe postaci, jak i dobrze znani bohaterowie (jak Hera Syndulla czy Wedge Antilles).

Warty uwagi jest fakt, że kampania podzielona została na dwa segmenty: w jednym zagramy jako pilot Eskadry Vanguard (pojawiającej się już w książce Alphabet Squadron autorstwa Alexandra Freeda), która służyła pod egidą Nowej Republiki, zaś drugi posadzi nas za sterami imperialnego myśliwca należącego do Eskadry Titan.

Bohater, w którego wcieli się gracz, będzie mógł zostać poddany personalizacji. To samo ma się tyczyć naszego myśliwca. Ian Frazier, dyrektor kreatywny w EA Motive, dodaje, że fani Star Wars będą mogli odwiedzić niewidziane wcześniej zakątki odległej galaktyki.

Produkcja będzie miała swoją premierę 2 października 2020. Squadrons udostępniony zostanie za pośrednictwem platform OriginSteam Epic Games Store, a także na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. Warto przy tym zaznaczyć, że rozgrywki będą w pełni cross-platformowe, zatem gracze będą mogli rywalizować we wspólnych meczach, niezależnie od używanego sprzętu. Rozgrywka skupi się na potyczkach 5v5 i możliwa będzie modyfikacja swojego statku oraz pilota. Co więcej, użytkownicy PC PS4 dostaną możliwość grania w trybie VR. Cenę ustalono na 39,99 dolarów.

W nocy z 18 na 19 czerwca (podczas EA Play Live) zostanie zaprezentowany gameplay. Udostępniono już strony zawierające przedsprzedaż gry.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.