Seriale

Seria o Obi-Wanie skorzysta z techniki efektów wizualnych użytej w „The Mandalorian”, twierdzi Ewan McGregor

Już wkrótce Ewan McGregor zrobi swoje pierwsze od wielu lat kroki w uniwersum Star Wars – wraz z początkiem przyszłego roku aktor wcielający się w postać Obi-Wana w trylogii Prequeli powróci do swojej roli za sprawą serii o brodatym Jedi, która przygotowywana jest z myślą o platformie streamingowej Disney+. W niedawnym wywiadzie dla ACE Universe Ewan zdradził co nieco na temat technologii, jaka ma zostać użyta podczas kręcenia serialu.

Okazuje się, że twórcy skorzystają ze szlaku przetartego wcześniej przez The Mandalorian, gdyż seria o Kenobim ma być nagrywana przy pomocy tej samej technologii efektów wizualnych, co wspomniane przygody Dina Djarina.

Jak mówi McGregor:

„Sądzę, że tym razem będę się zdecydowanie lepiej bawił podczas pracy… Prequele polegały przede wszystkim na blue screenach i green screenach, przez co ciężko było wczuć się w rolę. Za to w dzisiejszych czasach wszystko poszło tak mocno naprzód i myślę, że rzeczy, które zobaczycie na ekranie, w większości będą także widoczne podczas pracy na planie. Nie wiem, czy widziałeś już zakulisowe materiały z The Mandalorian, ale wykorzystali tam ten niesamowity ekran… To coś wspaniałego. Sprawia, że czujesz się tak, jakbyś był dokładnie tam, gdzie powinien właśnie być bohater. Dzięki temu wszystko będzie dla aktorów znacznie bardziej namacalne. Myślę, że jakaś część tej technologii zostanie wykorzystana podczas kręcenia naszego serialu.”

Technologia, do której nawiązuje Ewan, nosi nazwę The Volume. Mówiąc oględnie, polega ona na rozstawieniu wokół planu zdjęciowego ogromnego ekranu służącego za tło dla scen. Na ekranie wyświetlane są ruchome obrazy, mające prezentować krajobraz wymagany do konkretnej scenerii. Dzięki temu zabiegowi sceny nie wymagają nakładania na nie tony efektów CGI w postprodukcji, a aktorzy mogą z łatwością wczuć się w odgrywane role.

Technologia The Volume na planie The Mandalorian. Właśnie z niej mają skorzystać twórcy serii o Kenobim

Poniżej obejrzycie omawiany wywiad z Ewanem McGregorem:

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, zdjęcia do serialu ruszą na początku 2021 roku. Data premiery odcinków nie została jeszcze ustalona.

Podobne posty

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.