Saga Star Wars

Ujawniono szkic koncepcyjny Palpatine’a z „The Rise of Skywalker”

Od premiery Star Wars: The Rise of Skywalker minęło niemal pół roku. W tym czasie różne osoby związane z produkcją widowiska dzieliły się z fanami ciekawostkami pochodzącymi zza kulis powstawania filmu. Tym razem Kevin Jenkins opublikował za pośrednictwem Twittera wczesny szkic koncepcyjny głównego antagonisty całej sagi Gwiezdnych wojen, czyli Imperatora Palpatine’a.

Rysunek przedstawia Lorda Sithów zdecydowanie bardziej przypominającego cyborga, niż miało to miejsce w filmie. Zniszczone kończyny zastępują tu mechaniczne ramiona, ciało natomiast przytwierdzone jest do masywnej maszynerii podtrzymującej je przy życiu.

Sam autor napisał w poście:

„Na samym początku produkcji opracowywałem projekty związane z powrotem Palpatine’a. Ze względu na koniecznośc utrzymania tego w tajemnicy, byłem w tym czasie zamknięty w swoim ciemnym biurze i tylko raz w tygodniu wychodziłem omawiać swoją pracę z J.J.’em. Ten szkic jest jednym z pierwszych, jakie wykonałem”.

Kolejną ciekawą informację dotyczącą postaci Palpatine’a dostarcza fragment wywiadu, jakiego udzielił Chris Terrio – współscenarzysta Epizodu IX – magazynowi AwardsDaily:

„Jego pojawienie się w filmie zostało omówione jeszcze przed moim dołączeniem do ekipy.”

Dodał również, że oglądając wcześniejsze epizody trylogii Sequeli, fani mogli mieć wrażenie, iż historia nie jest spójna, lecz pojawienie się Palpatine’a w ostatnim z nich nadaje całości nowego sensu:

„Ogólna wizja Kathy była taka, że trzy epizody opowiedzą jedną historię. Jednak oglądając Epizody VII oraz VIII, można było odnieść wrażenie, że to osobne historie. Kathy pomyślała, że pojawienie się Dartha Sidiousa byłoby bardzo dobrym zakończeniem ostatniej części sagi Skywalkerów. Pasuje to też do stylu J.J.’a, ponieważ on uwielbia czarować widza. Często używa metafor i sztuczek, dlatego w Epizodach VII i  VIII wydaje ci się, że rozumiesz tę historię, ale Epizod IX mówi ci, żebyś uważniej obserwował – bo nie wszystko było takie, jak mogło się wydawać.  Kiedy wracasz do wcześniejszych filmów, sprawy nabierają dodatkowego sensu. Ren i jego oddanie idei swojego dziadka. Głos, który zawsze słyszy w swojej głowie. Pewne podobieństwa między Snoke’em i Palpatine’em. Epizod IX wyjaśnia wszystko, co działo się przed nim. Pokazuje, że w sadze historia powtarza się cyklicznie.”

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.