Seriale

[Plotka] Seriale Star Wars stanowić będą cykl powiązanych historii

Już od dłuższego czasu wiemy, że na Disney+ z czasem debiutować będzie coraz więcej oryginalnych produkcji – a w tym oczywiście kolejnych seriali Star Wars. Za nami już pierwszy sezon The Mandalorian, a przed nami również tytuły poświęcone Obi-Wanowi Kenobiemu i Cassianowi Andorowi, jednak Lucasfilm ma znacznie ambitniejsze plany. Z oficjalnych źródeł wiadomo o przynajmniej jeszcze jednym projekcie, za który odpowiada Leslye Headland, natomiast z nieoficjalnych praktycznie bez przerwy dochodzą do nas mniej lub bardziej prawdopodobne doniesienia. Teraz okazuje się, iż pomysł wytwórni odpowiedzialnej za rozwijanie świata Gwiezdnych wojen jest rzekomo jeszcze bardziej zaawansowany, niż mogłoby się wydawać.

Jak informuje portal LRM Online (swoją drogą, należący do kategorii źródeł raczej umiarkowanie wiarygodnych, tak więc wszystko, co następuje, zalecamy traktować bez szczególnych zobowiązań), kilka najbliższych produkcji Star Wars, które trafią na Disney+, będzie stanowić spójną narrację, opowiadaną na przestrzeni kolejnych tytułów wypuszczanych mniej więcej co kwartał. Nad całokształtem historii pieczę miałby sprawować Dave Filoni – twórca animacji The Clone Wars oraz Rebels, a w ostatnim czasie coraz ważniejsza figura decyzyjno-kreatywna w Lucasfilmie.

Inspiracją dla takiego sposobu ukazywania wydarzeń miał być model Gry o tron – z tą różnicą, że w tym przypadku cała akcja nie rozgrywałaby się w ramach jednego serialu i wielowątkowa opowieść zostałaby rozbita na osobne części, podczas gdy w produkcji HBO wszystkie wątki poprowadzone zostały oczywiście w jednej fabule.

Według doniesień portalu na całość miałoby się składać pięć tytułów – i tu niestety wchodzimy już na podwójnie grząski grunt, gdyż mowa głównie o serialach, o których jakiekolwiek informacje pochodzą wyłącznie ze źródeł… wątpliwych, tak że warto zachować dystans. W każdym razie, byłyby to The Mandalorian, serial o Ahsoce, serial o Bobie Fetcie, serial o Ezrze i Thrawnie oraz jeszcze jeden, nieznany w tej chwili projekt. Obecnie wiemy, że Ahsoka najpewniej pojawi się w 2. sezonie The Mandalorian, a powstanie jej solowego serialu wydaje się całkiem prawdopodobne – resztę na ten moment warto traktować jako strzały lub wykorzystywanie pogłosek do potwierdzenia własnych.

Niemniej jednak koncepcja ta wydaje się możliwa: gdyby już rzeczywiście powstała produkcja skupiona na postaci Ahsoki Tano po jej debiucie w w ramach Mandalorianina, łatwo domyślić się, że pewne wątki musiałyby przeplatać się między dwoma serialami. Wówczas ten sam tok myślenia odnosiłby się do projektu z Thrawnem i Ezrą. Poza tym, dla wielu fanów nieusatysfakcjonowanych ostatnimi filmami ze świata Star Wars taki typ prowadzenia narracji mógłby być dobrą odmianą.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.