Gry

Znamy więcej szczegółów „Star Wars: Squadrons” – twórcy nie planują aktualizacji z zawartością

Star-Wars-Squadrons-Cover

Po dzisiejszym pokazie najnowszej gry studia EA Motive, czyli Star Wars: Squadrons, zaczęły napływać coraz to nowe informacje na temat tytułu, między innymi z rozmowy serwisu Game Informer z twórcami gry. Niestety, nie napawają one optymizmem…

Dowiadujemy się na przykład, że w grze znajdziemy zaledwie 6 map – gazowy olbrzym Yavin Prime, zniszczony księżyc Galitana, mroźne pierścienie Esseles, stocznia Nadiri, Zaviańska Otchłań i pole szczątków wokół Sissubo. Wszystkie z nich to mapy kosmiczne, więc nie uświadczymy walk w atmosferze, tuż przy powierzchni planet. 

W trakcie rozgrywki nie będziemy mogli zmienić swojego statku, chyba, że zostaniemy zestrzeleni bądź wycofamy się do hangaru. Jeśli zaś chodzi o kwestie kosmetyczne, to będziemy mogli wybrać nawet rasę stworzonego przez nas pilota, ale już droid wspomagający nie będzie podlegał jakimkolwiek modyfikacjom.

To jeszcze nie brzmi tak źle. Ale możecie wyobrazić sobie moje niedowierzanie, kiedy twórcy stwierdzają, że nie będzie żadnych przepustek bitewnych i na tę chwilę Motive nie traktuje Squadrons jako gry-usługi, co oznacza, że cała zawartość, jaką przewidziano dla tego tytułu, trafi do niego na samym starcie. Tak, nie dostaniemy żadnych aktualizacji z zawartością! 8 statków, 6 map i 2 tryby multiplayer – to wszystko, co otrzymamy w cenie około 180 zł. Jakkolwiek byłem bardzo pozytywnie nastawiony do tej gry i byłem niesamowicie podekscytowany takim quasi-symulatorowym podejściem, tak w obliczu tak marnej zawartości – nawet w kontekście zapowiedzi o mniejszym niż zazwyczaj tytule – będę musiał poważnie zweryfikować swoje plany budżetowe i Squadrons, przynajmniej w okresie premierowym, prawdopodobnie sobie odpuszczę.

Przypomnijmy, że gra zadebiutuje na komputerach PC, konsoli PlayStation 4 (dla tych dwu platform z pełnym wsparciem VR) oraz Xbox One już 2 października tego roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.