Gry

Wybór strony konfliktu i więcej detali o „Star Wars: Squadrons”

Za sprawą pokaźnego artykułu, który pojawił się na oficjalnej stronie gry Star Wars: Squadrons, poznaliśmy nowe szczegóły dotyczące tytułu oraz informacje uzupełniające naszą wiedzę o produkcji.

Fabuła gry ma toczyć się kilka miesięcy po bitwie o Endor – wskazywała na to budowa Starhawków oraz ubiór Rae Sloane (w grze nie nosi jeszcze swojego białego munduru admirała), jednak teraz otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie czasu akcji. Ponadto w trybie multiplayer będziemy mogli decydować, którą stroną konfliktu chcemy rozegrać mecz.

W trakcie rozgrywki będziemy odblokowywać coraz to nowsze części składowe naszych statków, które zmienią jego specyfikację (na przykład wzmocnią odporność tarcz na jeden tryb broni, jednocześnie zwiększając podatność na obrażenia z innego typu), na dodatek będą one różnić się w zależności od klasy myśliwca. Owe części składowe to broń główna, silniki, tarcze, kadłub, przeciwśrodki oraz dwie części pomocnicze.

W trakcie lotu istotne będzie zarządzenie zasobami (czy raczej energią myśliwca), które będą rozdysponowane między moc silników, siłę ognia oraz siłę tarcz – ta ostatnia oczywiście nie będzie dotyczyła myśliwców TIE, które były tarcz pozbawione.

Premiera Star Wars: Squadrons została wyznaczona na 2 października tego roku. Gra pojawi się na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4 przy wsparciu rozgrywek międzyplatformowych, trybu VR (tylko dla PC oraz PS4) i obsługi joysticków (na PC).

1 komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.