Książki i komiksy

Ujawniono pierwszy fragment „The High Republic: Light of the Jedi”!

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, iż plany wydawnicze związane z powieściami osadzonymi w zupełnie nowej erze uniwersum Star WarsThe High Republiczostały odroczone, a pierwsza książka z serii, nosząca tytuł Light of the Jedi, ukaże się dopiero w styczniu przyszłego roku. Choć od premiery dzieli nas jeszcze kilka długich miesięcy, w sieci ukazał się fragment dzieła rozgrywającego się w czasach świetności Zakonu Jedi.

Wspomniany fragment powieści autorstwa Charlesa Soule’a opublikowano na łamach serwisu IGN. Jak zdradza streszczenie, poznajemy dzięki niemu szczegóły wypadku statku kosmicznego, który uległ awarii podczas skoku hiperprzestrzennego. Z uwagi na to, że do katastrofy doszło właśnie w trakcie tak skomplikowanego manewru, skutki zdarzenia odczuwalne są w całej galaktyce. W różnych jej zakątkach – od Zewnętrznych Rubieży aż po Światy Jądra – z prędkością nadświetlną uderzają odłamki statku, powodując ogromne zniszczenia. Wydarzenie to jest jednak tylko wstępem do znacznie większej intrygi, która postawi Zakon Jedi i Republikę przed nie lada wyzwaniem.

Koncept stacji Starlight Beacon – fot. Lucasfilm

Opisywana katastrofa z udziałem statku brzmi naprawdę interesująco. Porównywana jest ona do Manewru Holdo, który mogliśmy obserwować w Ostatnim Jedi, jednak Charles Soule twierdzi, że skutki zdarzenia opisanego w jego książce są wielokrotnie bardziej niebezpieczne, gdyż odbijają się na całej galaktyce, a nie tylko na jednej flocie.

Cały fragment znajdziecie pond tym linkiem.

The High Republic: Light of the Jedi zadebiutuje za Oceanem 5 stycznia 2021 roku nakładem wydawnictwa Del Rey.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.