Gry

EA chce jeszcze mocniej zaangażować się w produkcję gier Star Wars. Wydawca chwali sukcesy dotychczasowych tytułów

Wygląda na to, że najbliższe lata będą niezwykle obfite dla fanów rozrywki elektronicznej osadzonej w uniwersum Star WarsElectronic Arts pochwaliło się wynikami sprzedaży wydanych dotąd tytułów, zaś CEO firmy – Andrew Wilson – zapowiedział, że wydawca ma zamiar jeszcze mocniej niż dotychczas zaangażować się w tworzenie i wypuszczanie na rynek kolejnych gwiezdnowojennych gier.

Podczas specjalnej prezentacji internetowej szef amerykańskiego giganta przytoczył wyniki sprzedaży dotychczasowych produkcji Star Wars, ujawniając, że obie części serii Battlefront rozeszły się w liczbie 35 mln sztuk, Jedi: Fallen Order osiągnął pułap 10 mln sprzedanych kopii, zaś gra Galaxy of Heroes stanowi przykład świetnie rozwijanej rozrywki mobilnej, która po latach od premiery wciąż dostaje nowe aktualizacje i dobrze radzi sobie na rynku. Napomknięto również o nadchodzącym Star Wars: Squadrons, dodając, że choć gra celuje w specyficzną niszę, przez co jej wyniki finansowe mogą być nieco skromniejsze niż wcześniejszych pozycji, to samo pojawienie się symulatora walk kosmicznych i tak będzie sukcesem, ponieważ zapewni różnorodność w gwiezdnowojennym portfolio wydawcy.

EA sprawia wrażenie bardzo zadowolonego ze współpracy z Disneyem i Lucasfilmem, chwaląc sobie możliwość wpływania na kształt nowego kanonu Gwiezdnych wojen. Jako przykłady wymieniane są tu Jedi: Fallen Order oraz Star Wars: Squadrons – pierwsza z gier przedstawiła fanom zupełnie nowe, wyraziste postaci, zaś druga ma zabrać graczy w nieznane dotąd zakątki odległej galaktyki.

Patrząc na pozytywne nastawienie szefostwa Electronic Arts do marki Star Wars, można odnieść wrażenie, że wydawca powoli szykuje się do zadeklarowania chęci przedłużenia kontraktu na produkcję gier wideo. Umowa między EA a Disneyem wygasa już w 2023 roku, a trzy lata to bardzo mało czasu w branży rozrywki elektronicznej. W związku z powyższym należałoby już w tej chwili podejmować konkretne kroki, jeśli ciągłość wydawania kolejnych tytułów ma zostać zachowana.

Źródło: Gamespot

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.