Fanmade

„BETRAYAL” – fanowski film pokazuje Rozkaz 66 w zupełnie nowym świetle

Kilka dni temu na YouTube pojawił się krótki film zatytułowany BETRAYAL autorstwa kanału Loacher Films. Przedstawia on fanowską wizję wykonania Rozkazu 66 przez klony ze 104 Legionu na quarreńskim rycerzu Jedi. Dzieło jest o tyle interesujące, że podchodzi do motywu znanego z Prequeli w niezwykle świeży sposób.

Materiał zrealizowany został na silniku Unreal Engine 4 i wykorzystano w nim modele postaci z gry Star Wars: Battlefront II. Całość prezentuje się ciekawie nie tylko pod kątem wizualnym oraz dźwiękowym, ale również w warstwie fabularnej. Twórca postanowił ukazać widzom swoją wizję tego, w jaki sposób chipy kontrolne oddziaływały na klony po usłyszeniu formułki nakazującej wykonanie Rozkazu 66. W jego mniemaniu chipy zastępowały wspomnienia klonów ze wspólnych bitew u boku Jedi, zmieniając momenty, w których rycerze wykazywali się empatią, na akty przemocy i przedmiotowego traktowania swoich podkomendnych.

Osobiście byłem pod wrażeniem pomysłowości fana oraz sposobu realizacji dzieła. Nie musicie jednak opierać się wyłącznie na moich odczuciach, ponieważ możecie obejrzeć BETRAYAL sami, do czego gorąco zachęcam!

1 komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.