Filmy

Rian Johnson chwali Prequele jako wspaniałe osiągnięcie George’a Lucasa

Prequelową trylogię Star Wars oraz drugi film z cyklu sequeli łączy – oprócz oczywiście wspólnego świata przedstawionego i wszystkich tego faktu następstw – dość szczególna sytuacja. Zarówno trylogia George’a Lucasa, jak i Ostatni Jedi spotkały się z zaskakująco chłodnym przyjęciem ze strony części fanów Gwiezdnych wojen. W żadnym z przypadków nie jest to jednak koniec historii: w ostatnim czasie coraz bardziej zauważalne stają się osoby, które przekonują się lub zaczynają mówić o swojej sympatii i do Prequeli, i do filmu Riana Johnsona.

Ciekawym zbiegiem okoliczności jest więc fakt, że akurat reżyser i scenarzysta Epizodu VIII wykorzystał dziś w mediach społecznościowych szansę, aby pochwalić pracę George’a Lucasa nad trylogią debiutującą między rokiem 1999 a 2005. Kilka słów opinii Riana Johnsona na temat Prequeli przeczytać możecie poniżej.

„Lucas nakręcił wspaniały, trwający 7 godzin film dla dzieci, który opowiada o tym, jak uprzywilejowanie i strach przed stratą zmieniają dobrych ludzi w faszystów, a to wszystko w akompaniamencie największych zmian technologicznych, jakie zaszły we współczesnym kinie w ciągu ostatnich 30 lat.”

Tymczasem Johnson po The Last Jedi zrealizował w zeszłym roku projekt przyjęty z powszechnym uznaniem – Knives Out – za który otrzymał nawet nominację do Oscara (najlepszy scenariusz oryginalny). Co więcej, ma być też autorem własnej trylogii osadzonej w świecie Star Wars, która, pomimo wcześniejszych zawirowań, wciąż jest w planach Lucasfilmu.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.