Gry

Mamy kolejne szczegóły fabularne „Star Wars: Squadrons”

star-wars-squadrons-trailer

Wraz z niedawnym napływem informacji o nowej grze studia Motive, czyli Star Wars: Squadrons, w bazie danych na oficjalnej stronie zaczęły ukazywać się nowe informacje dotyczące elementów uniwersum, jakie pojawią się w produkcji.

Vanguard Squadron – który wcześniej został wspomniany w powieściach Alphabet Squadron i Shadow Fall autorstwa Alexandra Freeda – to eskadra Nowej Republiki, która działa głównie w sektorze Bormea, gdzie znajdują się między innymi takie planety, jak będąca pierwszą stolicą Nowej Republiki Chandrila, Brentaal IV czy stocznie Nadiri, gdzie budowano Starhawki. Warto nadmienić, że sektor Bormea tuż po Endorze był polem walk Eskadry Łotrów, znanej z należącej do Legend komiksowej serii X-Wing. Eskadra zajmuje się ochroną republikańskich celów oraz zwalczaniem imperialnych komórek, a ich motto to „Nieustraszeni do końca”. We wspomnianych wyżej książkach pojawia się też postać Lindona Javesa, doradcy znanej z Rebeliantów generał Sojuszu, czyli Hery Syndulli. Javes to doświadczony pilot i instruktor, który zyskał uznanie poprzez polowanie na okręty flagowe Imperium po zniszczeniu Alderaana, a obecnie jest dowódcą Eskadry Vanguard. Jej okrętem flagowym jest krążownik MC75 The Temperance, który razem z siostrzanym Accordance w trakcie bitwy o Endor odpierał niespodziewany atak sił Imperium na Hosnian i inne Światy Jądra.

Imperialna Eskadra Titan charakteryzuje się misjami, w których należy przeprowadzić ciężki atak na nieruchomy cel, bądź rozproszyć wrogie jednostki. Eskadrą dowodzi Terisa Kerril, która młodość spędziła jako sierota na ulicach Coruscant, nim dostała od Imperium szansę stania się pilotem myśliwca TIE. Prawdopodobnie jest też dowódcą okrętu flagowego Eskadry Titan, czyli gwiezdnego niszczyciela The Overseer, który brał udział w bitwach o Pothor, Jeyell (wspomnianych w książce The Rebel Files) czy Var-Shaa. Ich mottem jest hasło „Bezlitosna potęga”.

2 komentarze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.