Książki i komiksy

Pojawił się rozszerzony opis książki „The High Republic: A Test of Courage”

5 stycznia 2021 roku na amerykańskim rynku zadebiutuje seria powieści osadzonych w zupełnie nowej erze uniwersum Star Wars zwanej The High Republic. W ostatnich dniach na stronie sklepu Amazon pojawiła się oferta przedsprzedaży książki pod tytułem A Test of Courage, zawierająca rozszerzony opis pozycji, który dokładniej nakreśla rozgrywające się w niej wydarzenia oraz przybliża sylwetki debiutujących bohaterów.

Poniżej przeczytacie nasze tłumaczenie tekstu:

Na długo przed Wojnami klonów, Imperium i Najwyższym Porządkiem, Jedi utorowali galaktyce drogę ku złotej erze znanej jako High Republic!

Vernestra Rwoh właśnie została rycerzem Jedi w wieku piętnastu lat, ale jej pierwsze prawdziwe zadanie okazuje się być nieciekawym niańczeniem dzieci. Wyznaczono ją do nadzorowania jedenastoletniego wynalazcy Avona Starrosa na krążowniku, który kieruje się ku niesamowitej stacji kosmicznej o nazwie Starlight Beacon.

Jednak wkrótce ich podróż mocno się skomplikuje, gdy na pokładzie krążownika zaczną wybuchać bomby. Podczas gdy inny Jedi próbuje uratować statek, Vernestra, Avon, droid Avona J-6, padawan Jedi i syn ambasadora docierają do kapsuły ratunkowej, lecz jej systemy komunikacji nie działają, a zapasów jest niewiele. Postanawiają wylądować na pobliskim księżycu, który co prawda oferuje schronienie, ale niewiele więcej. Bohaterowie nie wiedzą jeszcze, jakie niebezpieczeństwo czai się na nich w lesie.

5 stycznia przyszłego roku ukażą się dwie powieści poświęcone erze The High Republic – opisywana wyżej A Test of Courage autorstwa Justiny Ireland oraz Light of the Jedi pióra Charlesa Soule’a.

3 komentarze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.