Seriale

Ludwig Göransson wkrótce napisze muzykę do 2. sezonu „The Mandalorian” – zobaczcie klip z kompozytorem

Lucasfilm coraz śmielej daje nam do zrozumienia, że wielkimi krokami zbliża się zapowiedź 2. sezonu The Mandalorian – na łamach Vanity Fair pojawił się obszerny wywiad, w którym kompozytor muzyki do serialu – Ludwig Göransson – rozmawia z Anthonym Breznicanem na temat tworzenia swojej unikatowej ścieżki dźwiękowej, towarzyszącej przygodom Dina Djarina. Z kolei oficjalny kanał Star Wars udostępnił na YouTube nowy klip, w którym artysta odgrywa na różnych instrumentach główny motyw muzyczny.

Zacznijmy od tego, co Göransson zdradził w wywiadzie, bowiem artysta przymierza się już do rozpoczęcia prac nad partyturą dla 2. sezonu serii – najpierw musi oczywiście napisać swoje utwory, zaś później pozostanie już tylko (albo aż) przeniesienie tego na „język” instrumentów muzycznych. Muzyk został również zapytany o zmarłego niedawno legendarnego Ennio Morricone, a konkretnie o to, czy inspirował się w jakiś sposób jego twórczością podczas swojej pracy. Odpowiedział twierdząco, zaznaczając przy tym, że nie sposób nie nawiązywać do klasyków westernowej muzyki, gdy kreuje się utwory dla produkcji wyraźnie inspirowanej filmami pochodzącymi ze złotej ery kinowego Dzikiego Zachodu.

Pełen wywiad znajdziecie tutaj.

Teraz czas na chwilę relaksu przy świetnym głównym motywie z The Mandalorian, który dosłownie chwilę temu opublikował kanał Star Wars. Miłego słuchania!

2. sezon Mandalorianina zadebiutuje na Disney+ w październiku bieżącego roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.