Książki i komiksy

„Star Wars: Dark Legends” – ujawniono opis i fragment zbioru horrorów

Po sukcesie wydawniczym, jakim okazały się tytuły Tales From Vader’s Castle oraz Return to Vader’s Castle, Lucasfilm postanowił pójść za ciosem i wypuścić na rynek książkową antologię zawierającą w sobie serię horrorów osadzonych w uniwersum Gwiezdnych wojen – już niebawem na rynku zadebiutuje ilustrowany zbiór opowiadań Star Wars: Dark Legends autorstwa George’a Manna, który ma przyprawić o dreszcze fanów gwiezdnowojennej beletrystyki.

W związku ze zbliżającą się premierą portal SYFY WIRE udostępnił na swoich łamach fragment jednego z opowiadań oraz kilka słów na temat książki od samego autora. Możemy także przyjrzeć się kilku ilustracjom, które od razu przywodzą na myśl klasyczne horrory z wampirami i wilkołakami w rolach głównych.

Jak mówi Mann:

Dark Legends to kolekcja strasznych mitów i legend z najgłębszych, najciemniejszych zakątków uniwersum Star Wars. Od Lordów Sithów do Sióstr Nocy, od polowań aż po okropne transformacje, badamy tam Ciemną stronę Mocy oraz jej liczne odmiany. Fabuła przekazywana jest w formie klasycznych opowieści o duchach, historii z morałem oraz mrocznych baśni. Powinny sprawić, że przeszyją was dreszcze, ale mam nadzieję, że jednocześnie czytanie ich sprawi wam przyjemność!”

Autor uważa również, że gatunek horrorów i uniwersum Star Wars świetnie do siebie pasują.

„Już w tej chwili jest mnóstwo świetnych postaci oraz zdarzeń w świecie Star Wars, które miały w sobie mroczny pierwiastek, a tym, co wyróżnia tego typu baśnie jest to, że zawsze znajdzie się w nich miejsce na jakieś mroczne spaczenie. […] Ludzie, którzy zanurzają się w Ciemnej stronie, zwykle dostają od niej więcej, niż by chcieli. Straszydła naprawdę istnieją. Jeśli mam być szczery, mógłbym napisać jeszcze jedną taką książkę, bo praca nad nią była dla mnie ogromną przyjemnością.”

Poniżej obejrzycie wspomniane wcześniej ilustracje z Dark Legends autorstwa Granta Griffina, zaś na stronie SYFY przeczytacie fragment książki, opowiadający o opuszczonym sierocińcu na planecie Gaaten.

Star Wars: Dark Legends zadebiutuje za Oceanem 28 lipca 2020 r.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.