Seriale

„Baby Yoda” nie w każdej scenie z „The Mandalorian” jest tylko kukiełką

mandalorian-baby-yoda-mudhorn-child

Twórcy The Mandalorian bardzo chętnie chwalą się szczegółami powstawania swojego serialu – zwłaszcza tymi dotyczącymi Dziecka. Jak się okazuje, młody osobnik pochodzący z rasy mistrza Yody nie zawsze był tylko kukiełką, ale jego wygląd poprawiono dzięki efektom komputerowym.

Tak było chociażby w kulminacyjnym momencie drugiego odcinka, kiedy po raz pierwszy widzimy użycie Mocy przez „Baby Yodę” w celu uratowania Mandalorianina przed „błotnym nosorożcem”. Scenę kręcono w rzeczywistej błotnej kotlinie, w pełnym słońcu, a ekipa kaskaderska rzucała aktorem wcielającym się w Dina Djarina tak, aby pasowało to do wygenerowanego później i wstawionego do sceny stwora. Nakręcono także kukiełkę Dziecka, ale okazało się, że to nie wystarczy. Jak mówi szef ekipy od animacji, Hal Hickel:

„Mieliśmy garść ujęć Dziecka, w których nie było ono kukłą. Oczywiście kukiełka gra główną rolę w serialu – jest podstawą – ale w tamtym momencie nadal odkrywaliśmy, co może zrobić i jak wycisnąć z niej to, co najlepsze. Tamto ujęcie malucha używającego Mocy do podniesienia stwora było najcięższe z perspektywy generowania obrazu komputerowego, ponieważ to bardzo istotne wydarzenie – jego twarz musiała być pełna koncentracji. Staraliśmy się upewnić, że nie pokażemy niczego, czego nie osiągnęlibyśmy przy pomocy kukiełki, bo to mogłoby zabić jej urok i ideał.”

Przypomnijmy, że 2. sezon The Mandalorian, w którym z pewnością nie zabraknie Dziecka używającego Mocy, pojawi się na platformie Disney+ w październiku tego roku.

Źródło: ComicBook.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.