Filmy

„Imperium kontratakuje” na czele amerykańskiego Box Office’u

W związku z powolnym odmrażaniem gospodarek na całym świecie powoli otwierają się kolejne sieci kin, zachęcając przy tym widzów seansami klasycznych filmów, wśród których znajdują się m.in. Park Jurajski, Szczęki czy Gwiezdne wojny: Imperium kontratakuje. Ta ostatnia produkcja może nawet święcić pewien triumf.

Od piątku film zarobił w Stanach Zjednoczonych 175 tysięcy dolarów, co już daje mu pierwsze miejsce, jeśli chodzi o najbardziej dochodowy film tego weekendu, a spodziewane zyski z całego weekendu mają opiewać na 400 do 500 tysięcy dolarów! Biorąc pod uwagę, że film emitowany jest w zaledwie 483 kinach, w dużej mierze samochodowych, a największe sieci jeszcze nie otworzyły swych podwoi dla klientów, to znakomity wynik V Epizodu, obchodzącego w tym roku swoje 40-lecie.

Przypomnijmy, że od 3 lipca w kinach sieci Multikino w Poznaniu i Warszawie również można obejrzeć drugą część Oryginalnej Trylogii. Pierwotnie planowano seanse w całej Polsce, lecz ostatecznie otwarcie kin w pozostałych miastach kraju zostało przesunięte i nadal czekamy na informacje odnośnie daty ich uruchomienia oraz rozpoczęcia seansów Imperium kontratakuje.

Źródło: Deadline.com

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.