Seriale

Giancarlo Esposito o Moffie Gideonie i Darksaberze w 2. sezonie „The Mandalorian”

Giancarlo Esposito miał ostatnio okazję porozmawiać z reporterką Entertainment Tonight o swojej roli w nadchodzącej grze wideo Far Cry 6, gdzie użyczył twarzy oraz głosu dyktatorowi znanemu jako Anton Castillo. W pewnym momencie rozmowa zboczyła jednak na temat The Mandalorian, a aktora spytano o odgrywanego przez niego Moffa Gideona, który ma powrócić w ramach 2. sezonu serii, by ponownie odegrać tam rolę głównego antagonisty.

Giancarlo został spytany m.in. o Darksaber, dzierżony przez jego postać pod koniec wydarzeń z 1. sezonu. Aktor miał do powiedzenia kilka interesujących rzeczy.

„Muszę powiedzieć, że to ogromny zaszczyt. Mało kto dzierżył ten miecz. Wspaniale było móc uczestniczyć w tak ważnej historii. Jon Favreau poprosił mnie, żebym to zrobił, a ja byłem wręcz wniebowzięty – powiedział, że napisał ten fragment [scenariusza – przyp. red.] specjalnie dla mnie. Wróciłem do domu i zacząłem przyglądać się starym Moffom – kim oni są? Wiesz, cofnąłem się trochę w czasie i przyglądałem się Peterowi Cushingowi, który był Moffem. Starałem się dowiedzieć, co robią i kim są.

[…] Dostałem więc w swoje ręce tę królewską, pełną wdzięku potęgę, ale jednocześnie mogłem dysponować mieczem, który lepiej podkreślał drugie oblicze mojego bohatera. Posiadanie tej broni oznacza, że mogę jej używać, ale też mogę sam załatwiać swoją brudną robotę. Jestem wojownikiem i jest to część mnie. Stwarza on również możliwość, że moja postać jest, no wiesz, jednym z NICH. […] I to jest dla mnie szalenie intrygujące, bo być może [Moff Gideon – przyp. red.] jest upadłym bohaterem – kto wie? Może jest następcą Dartha Vadera? Kim jest? Czego chce? Wie mnóstwo rzeczy o wszystkim, ale na resztę będziecie musieli poczekać, bo on jest naprawdę dobry we władaniu Darksaberem.”

Trzeba przyznać, że sugestie Esposito są co najmniej interesujące. Jeśli dobrze odczytujemy słowa aktora, to 2. sezon Mandalorianina przyniesie nam całkiem ciekawe (jeśli nie szokujące) informacje na temat przeszłości Moffa Gideona. Z całą pewnością możemy też potwierdzić, że w nadchodzących odcinkach zobaczymy Darksaber w akcji – i już samo to niezmiernie cieszy.

Nowy sezon The Mandalorian zadebiutuje na Disney+ w październiku bieżącego roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.