Saga Star Wars

Taika Waititi potwierdza: prace nad kolejnym filmem Star Wars już trwają!

Minęły już ponad dwa miesiące od oficjalnego potwierdzenia przez Lucasfilm udziału Taiki Waititego w produkcji jednego z kolejnych filmów ze świata Gwiezdnych wojen, a o projekcie wciąż nie słyszymy nic więcej, ale bynajmniej nie oznacza to, że jego rozwój stoi w miejscu. Twórca między innymi nagrodzonego w tym roku Oscarem Jojo Rabbit jest osobą bardzo zajętą, jednak stawia już pierwsze kroki w kierunku realizacji swojego pomysłu na historię rozgrywającą się dawno, dawno temu w odległej galaktyce.

Jak stwierdził w wywiadzie udzielonym dziennikarce BBC, obecnie trwają prace nad scenariuszem filmu, za który odpowiada sam Waititi oraz Krysty Wilson-Cairns (1917).

„Tylko piszemy. Piszemy.”

Oczywiście biorąc pod uwagę wciąż trwającą epidemię, trudno byłoby oczekiwać jakichkolwiek innych przygotowań do realizacji – która zresztą i tak prawdopodobnie jest jeszcze odległą perspektywą, ponieważ najbliższa potwierdzona premiera jakiegokolwiek filmu Star Wars to rok 2022, a Taika Waititi będzie musiał jeszcze powrócić za stery Next Goal Wins oraz zająć się Thor: Love and Thunder dla Marvel Studios.

Waititi oprócz współtworzenia scenariusza zasiądzie również na stołku reżysera filmu. Próbkę jego kompetencji na tym stanowisku w gwiezdnowojennym projekcie otrzymaliśmy już w zeszłym roku w ramach finałowego odcinka The Mandalorian – zdaniem wielu osób najlepszego w całym sezonie. To oraz reszta dorobku artysty może jedynie utwierdzać w przekonaniu, iż jego pełnometrażowy film Star Wars będzie pozycją godną uwagi.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.