Książki i komiksy

Opis trandoshańskiego Jedi oraz klanu San Tekka z „The High Republic”

W kwietniu tego roku pisaliśmy na naszych łamach o ujawnionych przez StarWars.com koncepcjach i opisach kilku rycerzy Jedi z ery The High Republic, której publikacja ma rozpocząć się w styczniu 2021 roku. Zupełnie nową erę uniwersum Gwiezdnych wojen będziemy mogli eksplorować za pośrednictwem książek i komiksów, dzięki czemu poznamy ją zarówno od strony fabularnej, jak i wizualnej. Wczoraj oficjalne źródła po raz kolejny uchyliły rąbka tajemnicy, udostępniając grafiki oraz opis trandoshańskiego Jedi imieniem Sskeer. Przybliżono także rolę przodków Lor San Tekki (pojawiającego się po raz pierwszy w początkowej scenie Przebudzenia Mocy) w rozwoju Republiki.

Dowiadujemy się, że Sskeer odegra istotną rolę w ramach serii komiksów od Marvela, zatem losy trandoshańskiego Jedi będziemy mogli śledzić w formie tekstowo-wizualnej. Autor odpowiedzialny za scenariusz wspomnianej serii – Cavan Scott – podzielił się kilkoma faktami na temat stworzonego przez siebie bohatera.

„Sskeer odgrywa ważną rolę w serii od Marvel Comics, a pisanie o nim sprawia mi ogromną przyjemność. Jest gburowatym, zawsze mającym swoje zdanie Trandoshaninem, który przeżył w życiu więcej, niż chciałby pamiętać. Lojalny, ale i szczery do bólu – możesz być pewien, że Sskeer zawsze powie ci dokładnie to, co chodzi mu po głowie… Tak przynajmniej uważają Avar Kriss i pozostali Jedi. Wszystko to ma się niebawem zmienić, ponieważ tym razem Mistrz Jedi skrywa sekret, który rozdziera go od środka.”

Bardzo ciekawe informacje pojawiają się również o klanie San Tekka.

„Niegdyś byli rodziną biednych poszukiwaczy hiperprzestrzennych, szukających cennych nowych ścieżek na rubieżach galaktyki. Z czasem klan San Tekka stał się dynastią, stanowiącą forpocztę technologiczną i planistyczną, która pozwoliła Republice kanclerz Liny Soh bezpiecznie kontynuować ekspansję w nowych regionach. Nadzorowany przez Marlona i Vellis San Tekka, klan ściśle współpracuje z Republiką i stanie się kluczowym sojusznikiem w obliczu Wielkiej Katastrofy. Jednak San Tekka mają swoje sekrety… Ich droga do potęgi była kosztowna.”

Wygląda na to, że w czasach The High Republic tajemnica będzie gonić tajemnicę – zarówno mistrz Jedi Sskeer, jak i ród San Tekka będą mieli ze sobą sporo wspólnego.

Poniżej możecie obejrzeć grafiki koncepcyjne Trandoshanina:

Pierwsze dwie powieści z serii The High Republic pojawią się na rynku 5 stycznia 2021 roku. Będą to Light of the Jedi autorstwa Charlesa Soule’a oraz A Test of Courage pióra Justiny Ireland.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.