Seriale

[Plotka] Darth Maul z własnym serialem i występami w innych projektach!

Ostatnio w sieci coraz częściej przewija się temat rozwoju podstaw fabularnych położonych przez spin-off o Hanie Solo. Choć drugi film noszący podtytuł A Star Wars Story okazał się finansową porażką, jego fani regularnie upominają się o sequel – i jeśli wierzyć pojawiającym się od jakiegoś czasu doniesieniom, niewykluczone, że Lucasfilm zamierza rozwijać wydarzenia ukazane w Solo, choć nie w formie kinowej produkcji.

Kilka dni temu doszły do nas wieści o rzekomo powstającym serialu poświęconym przygodom Lando Calrissiana granego przez Donalda Glovera. Teraz natomiast portal The Direct przekazuje, iż kontynuowany ma być też inny wątek z drugiego spin-offu sagi Star Wars i w gwiezdnowojennych serialach na Disney+ zobaczymy Dartha Maula – również w ramach tytułu skupiającym się wyłącznie na jego postaci, w którym ponadto do roli Qi’ry miałaby powrócić Emilia Clarke.

Oczywiście należy tu zaznaczyć, że na tę chwilę do powyższych doniesień należy podchodzić z pewnym dystansem, choć warto też zwrócić uwagę, iż taki rozwój wydarzeń nie wydaje się nieprawdopodobny. Fanom świata Gwiezdnych wojen w ostatnich latach o Maulu raz za razem przypominano, a nawet w tym roku odgrywał kluczową rolę w finałowym sezonie Wojen klonów, który cieszył się ogromną popularnością. Co więcej, wygląda na to, że w Lucasfilmie coraz więcej do powiedzenia ma Dave Filoni, który aranżował występy Zabraka zarówno w The Clone Wars, jak i Rebels. W końcu też do narracji pasują niedawne słowa Aldena Ehrenreicha, który o możliwości rozwoju historii z Solo “coś słyszał”. Oczywiście podkreślamy, że to wszystko nic oznaczać nie musi, jednak razem spina się na całkiem sensowny przekaz dotyczący kontynuacji wątków.

Tymczasem już za kilka miesięcy na Disney+ debiutować będzie drugi sezon The Mandalorian. Jednocześnie trwają też przygotowania do realizacji trzeciego sezonu oraz dwóch innych produkcji – serii poświęconym postaciom Obi-Wana Kenobiego oraz Cassiana Andora, w których ponownie wcielą się odpowiednio oczywiście Ewan McGregor i Diego Luna. Do tego wiemy też, że powstać ma jeszcze jeden tytuł pod kierownictwem Leslye Headland. Jeśli zaś chodzi o inne seriale, musimy czekać na ewentualne ogłoszenia Lucasfilmu lub przynajmniej więcej informacji z pewniejszych źródeł.

Równolegle jednak światło dzienne ujrzały materiały i wypowiedzi poważnie wpływające na wizerunek Raya Parka – aktora wcielającego się w Maula. W związku z tym trudno powiedzieć, czy nawet jeśli Lucasfilm rzeczywiście planował zainkorporować postać do głównej osi narracji seriali, nie będzie musiał tych planów zrewidować.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.