Seriale

[Plotka] Darth Maul z własnym serialem i występami w innych projektach!

Ostatnio w sieci coraz częściej przewija się temat rozwoju podstaw fabularnych położonych przez spin-off o Hanie Solo. Choć drugi film noszący podtytuł A Star Wars Story okazał się finansową porażką, jego fani regularnie upominają się o sequel – i jeśli wierzyć pojawiającym się od jakiegoś czasu doniesieniom, niewykluczone, że Lucasfilm zamierza rozwijać wydarzenia ukazane w Solo, choć nie w formie kinowej produkcji.

Kilka dni temu doszły do nas wieści o rzekomo powstającym serialu poświęconym przygodom Lando Calrissiana granego przez Donalda Glovera. Teraz natomiast portal The Direct przekazuje, iż kontynuowany ma być też inny wątek z drugiego spin-offu sagi Star Wars i w gwiezdnowojennych serialach na Disney+ zobaczymy Dartha Maula – również w ramach tytułu skupiającym się wyłącznie na jego postaci, w którym ponadto do roli Qi’ry miałaby powrócić Emilia Clarke.

Oczywiście należy tu zaznaczyć, że na tę chwilę do powyższych doniesień należy podchodzić z pewnym dystansem, choć warto też zwrócić uwagę, iż taki rozwój wydarzeń nie wydaje się nieprawdopodobny. Fanom świata Gwiezdnych wojen w ostatnich latach o Maulu raz za razem przypominano, a nawet w tym roku odgrywał kluczową rolę w finałowym sezonie Wojen klonów, który cieszył się ogromną popularnością. Co więcej, wygląda na to, że w Lucasfilmie coraz więcej do powiedzenia ma Dave Filoni, który aranżował występy Zabraka zarówno w The Clone Wars, jak i Rebels. W końcu też do narracji pasują niedawne słowa Aldena Ehrenreicha, który o możliwości rozwoju historii z Solo „coś słyszał”. Oczywiście podkreślamy, że to wszystko nic oznaczać nie musi, jednak razem spina się na całkiem sensowny przekaz dotyczący kontynuacji wątków.

Tymczasem już za kilka miesięcy na Disney+ debiutować będzie drugi sezon The Mandalorian. Jednocześnie trwają też przygotowania do realizacji trzeciego sezonu oraz dwóch innych produkcji – serii poświęconym postaciom Obi-Wana Kenobiego oraz Cassiana Andora, w których ponownie wcielą się odpowiednio oczywiście Ewan McGregor i Diego Luna. Do tego wiemy też, że powstać ma jeszcze jeden tytuł pod kierownictwem Leslye Headland. Jeśli zaś chodzi o inne seriale, musimy czekać na ewentualne ogłoszenia Lucasfilmu lub przynajmniej więcej informacji z pewniejszych źródeł.

Równolegle jednak światło dzienne ujrzały materiały i wypowiedzi poważnie wpływające na wizerunek Raya Parka – aktora wcielającego się w Maula. W związku z tym trudno powiedzieć, czy nawet jeśli Lucasfilm rzeczywiście planował zainkorporować postać do głównej osi narracji seriali, nie będzie musiał tych planów zrewidować.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.