Książki i komiksy

Zapowiedziano komiks „Shadow of Vader’s Castle”

shadow-of-vaders-castle-1

Wczoraj wieczorem miał miejsce panel wydawniczy Lucasfilmu na Comic-Con@Home. Na scenie mogliśmy zobaczyć kilkoro autorów nadchodzących pozycji, m.in. Timothy’ego Zahna, Toma Anglebergera czy Alyssę Wong. Niestety, większość panelu skupiła się na promowaniu książek i komiksów, mających premierę w najbliższych tygodniach, a zapowiedzi doczekała się tylko jedna całkowicie nowa pozycja.

Jest to komiksowy one-shot od wydawnictwa IDW, podtrzymujący tradycję nieco horrorowych historii publikowanych w oczekiwaniu na Halloween. Po bardzo ciepło przyjętych Tales from Vader’s Castle oraz Return to Vader’s Castle przyszedł czas na Shadow of Vader’s Castle. Tym razem akcja dzieje się po upadku Imperium – dwoje młodzieńców wyrusza z misją zniszczenia zamku Vadera, jednak pewien stary mieszkaniec Mustafaru zamierza ich powstrzymać opowiadaniem przerażających historii. Autorem scenariusza jest Cavan Scott, a za ilustracje odpowiadają Derek Charm, Nicoletta Baldari, Nick Brokenshire oraz Francesco Francavilla. Z racji tego, że tym razem mamy do czynienia z pojedynczym zeszytem, a nie miniserią, komiks ma liczyć 30 stron. Premiera 14 października tego roku.

shadow-of-vaders-castle

Ponadto nowej edycji ma doczekać się zeszłoroczna antologia mitów i legend z odległej galaktyki, czyli Myths & Fables. Sprzedawana ekskluzywnie w parkach Galaxy’s Edge książka stylizowana na publikację istniejącą w uniwersum zostanie wzbogacona o 6 nowych opowiadań George’a Manna. Nowe wydanie ma trafić na rynek jesienią tego roku.

myths-&-fables-mann-galaxys-edge-exclusive

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.