Seriale

„The Mandalorian”: Giancarlo Esposito zdradza, że Darksaber jest kluczowy w 2. sezonie

Raptem wczoraj przekazywaliśmy Wam wieści na temat ogłoszenia nominacji do tegorocznych nagród Emmy, z których aż 15 zgarnął 1. sezon The Mandalorian. Pośród nominowanych znalazł się Giancarlo Esposito za rolę Moffa Gideona (otrzymał jeszcze trzy inne nominacje). W związku z wczorajszym wydarzeniem aktor miał okazję porozmawiać z portalem Deadline, a konwersacja dotyczyła m.in. nadchodzącego 2. sezonu Mandalorianina.

Odtwórca roli czarnego charakteru zdradził, że Darksaber, którym posługuje się Gideon, będzie kluczowy dla wydarzeń ukazanych w nowych odcinkach.

„Zobaczycie znacznie więcej Darksabera, otrzymacie wyjaśnienie roli tego antycznego oręża we współczesnym, upadłym świecie. Skąd ta broń pochodzi i jak zostało jej nadane drugie życie? To kluczowa kwestia w 2. sezonie [The Mandalorian – przyp. red.], który pojawi się już niebawem. Miecz jest kluczem do przeszłości Moffa Gideona, co prawdopodobnie ma wiele wspólnego z jego pochodzeniem i pragnieniem odbudowy porządku.”

Słowa aktora brzmią bardzo obiecująco w kontekście tego, co mogliśmy zobaczyć pod koniec sezonu 1. Darksaber symbolizował w nim swoisty cliffhanger, gdyż ujawniony został w ostatniej scenie, co sugerowało, że więcej o nim dowiemy się później. Zapowiedź istotnej roli antycznego miecza w kolejnych odcinkach serii daje nadzieję na sporą ilość nawiązań do seriali animowanych, o których słyszymy za pośrednictwem przecieków od dłuższego czasu. Jeśli natomiast połączymy najnowszą wypowiedź Giancarlo z jego poprzednimi słowami o mandaloriańskiej broni, możemy spodziewać się, że będzie ona nie tylko istotna, ale też mocno wyeksponowana w ramach przygód Dina Djarina.

2. sezon The Mandalorian zadebiutuje na Disney+ już w październiku bieżącego roku.


Jeśli zainteresował Was temat Darksabera, zachęcamy Was do zapoznania się z naszym artykułem na temat kanonicznych mieczy świetlnych i ich znaczenia w uniwersum Star Wars.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.