Gry

Artysta pracujący nad klasycznymi grami Star Wars publikuje pierwotne szkice okładek

Gwiezdne wojny i gry wideo idą w parze już od wielu lat – początki romansu sagi Skywalkerów z rozrywką elektroniczną sięgają jeszcze czasów, gdy do kin trafiała Oryginalna Trylogia (w 1982 roku ukazała się pierwsza gra z tego uniwersum zatytułowana, a jakże, The Empire Strikes Back). Na przestrzeni dziesięcioleci lista interaktywnych produkcji tworzonych na kanwie świata wykreowanego przez George’a Lucasa rozrastała się, a LucasArts tworzył tytuły, które po dziś dzień wspominane są przez fanów z łezką w oku. Niedawno mieliśmy okazję poznać pierwsze szkice okładek dwóch legendarnych gier.

Artysta, projektant i animator, który przez lata pracował nad znaczną liczbą gier tworzonych pod egidą LucasArts, Jon Knoles, opublikował niedawno na swoim twitterowym profilu pierwsze szkice okładek symulatora TIE Fighter oraz pierwszoosobowej strzelanki Dark Forces.

„Robiłem porządki w garażu i znalazłem swoje oryginalne szkice dla okładek pudełek TIE Fighter oraz Dark Forces sprzed wielu lat.”

Pobieżny rzut oka wystarczy, żeby obeznana osoba natychmiast rozpoznała znajome kształty. Poniżej możecie porównać szkice z ostatecznymi wersjami okładek, jakie znają gracze na całym świecie:

Niesamowite, że po tylu latach pewne produkcje wciąż mogą skrywać tajemnice, o których niemal nikt nie słyszał, spoczywając spokojnie w garażach artystów i twórców, pracujących niegdyś nad grami czy innymi dziełami. Pozostaje mieć nadzieję, że przypadek Jona Knolesa nie będzie odosobniony i kiedyś poznamy kolejne.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.