Wydarzenia

W Lublinie powstał mural inspirowany „The Mandalorian”

Mieszkańcy Lublina i okolic mogą od niedawna pochwalić się imponującym nabytkiem związanym z uniwersum Star Wars – w mieście powstał mural inspirowany serialem The Mandalorian.

Dzieło ukazujące głównego bohatera serii – Dina Djarina – wyszło spod ręki artysty posługującego się pseudonimem Pieksa, który na co dzień zajmuje się Street artem, czyli dziedziną sztuki obejmującą dzieła tworzone w przestrzeni publicznej. W poście twórca nie zdradza, gdzie dokładnie można obejrzeć jego grafikę, natomiast analiza komentarzy w mediach społecznościowych pozwala nam założyć, że jest to okolica Al. Spółdzielczości pracy.

https://www.instagram.com/p/CDcDazOjSf-/

Warto przy okazji przypomnieć, że swego czasu mieszkańcy Warszawy mogli podziwiać ogromny mural przy ul. Chmielnej 98 związany z promocją gry wideo Jedi: Fallen Order. Pozostaje tylko zachęcić artystów, by w innych miastach Polski zostawiali po sobie takie pamiątki!

Jeśli znacie jakieś murale Star Wars w Polsce lub nawet mieszkacie w miejscowości, gdzie takie się znajdują, dajcie nam znać w komentarzach!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.