Książki i komiksy

Udostępniono fragment książki „The High Republic: A Test of Courage”

Oficjalna strona Star Wars podzieliła się wczoraj fragmentem jednej z nadchodzących książek osadzonych w nowej erze uniwersum odległej galaktyki – The High Republic: A Test of Courage autorstwa Justiny Ireland.

Powieść ma śledzić losy świeżo upieczonej rycerz Jedi Vernestry Rwoh, młodej wynalazczyni Avon Staross, syna ambasadora oraz droida J-6, którzy w wyniku katastrofy wylądowali razem na pokrytej dżunglą planecie.

Oficjalny opis brzmi następująco:

„Vernestra Rwoh właśnie została rycerzem Jedi w wieku piętnastu lat, ale jej pierwsze prawdziwe zadanie okazuje się być nieciekawym niańczeniem dzieci. Wyznaczono ją do nadzorowania jedenastoletniej wynalazczyni Avon Starros na krążowniku, który kieruje się ku niesamowitej stacji kosmicznej o nazwie Starlight Beacon.

Jednak wkrótce ich podróż mocno się skomplikuje, gdy na pokładzie krążownika zaczną wybuchać bomby. Podczas gdy inny Jedi próbuje uratować statek, Vernestra, Avon, droid J-6, padawan Jedi i syn ambasadora docierają do kapsuły ratunkowej, lecz jej systemy komunikacji nie działają, a zapasów jest niewiele. Postanawiają wylądować na pobliskim księżycu, który co prawda oferuje schronienie, ale niewiele więcej. Bohaterowie nie wiedzą jeszcze, jakie niebezpieczeństwo czai się na nich w lesie.”

Ujawniony fragment przedstawia nam relację Vernestry i Avon, ukazując jednocześnie, jak awans pierwszej z nich na rycerza Jedi wpłynął na jej podejście do powierzanych obowiązków. Możecie go przeczytać (w języku angielskim) pod tym adresem.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.