Książki i komiksy

Udostępniono fragment książki „The High Republic: A Test of Courage”

Oficjalna strona Star Wars podzieliła się wczoraj fragmentem jednej z nadchodzących książek osadzonych w nowej erze uniwersum odległej galaktyki – The High Republic: A Test of Courage autorstwa Justiny Ireland.

Powieść ma śledzić losy świeżo upieczonej rycerz Jedi Vernestry Rwoh, młodej wynalazczyni Avon Staross, syna ambasadora oraz droida J-6, którzy w wyniku katastrofy wylądowali razem na pokrytej dżunglą planecie.

Oficjalny opis brzmi następująco:

„Vernestra Rwoh właśnie została rycerzem Jedi w wieku piętnastu lat, ale jej pierwsze prawdziwe zadanie okazuje się być nieciekawym niańczeniem dzieci. Wyznaczono ją do nadzorowania jedenastoletniej wynalazczyni Avon Starros na krążowniku, który kieruje się ku niesamowitej stacji kosmicznej o nazwie Starlight Beacon.

Jednak wkrótce ich podróż mocno się skomplikuje, gdy na pokładzie krążownika zaczną wybuchać bomby. Podczas gdy inny Jedi próbuje uratować statek, Vernestra, Avon, droid J-6, padawan Jedi i syn ambasadora docierają do kapsuły ratunkowej, lecz jej systemy komunikacji nie działają, a zapasów jest niewiele. Postanawiają wylądować na pobliskim księżycu, który co prawda oferuje schronienie, ale niewiele więcej. Bohaterowie nie wiedzą jeszcze, jakie niebezpieczeństwo czai się na nich w lesie.”

Ujawniony fragment przedstawia nam relację Vernestry i Avon, ukazując jednocześnie, jak awans pierwszej z nich na rycerza Jedi wpłynął na jej podejście do powierzanych obowiązków. Możecie go przeczytać (w języku angielskim) pod tym adresem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.