Książki i komiksy

Darth Vader spotyka bohaterów z „Mrocznego Widma” w nowym komiksie Star Wars

Kilka dni temu na naszych łamach opisywaliśmy udostępniony fragment komiksu Darth Vader #4, w którym Mroczny Lord dociera do grobowca Padmé Amidali. Wczoraj natomiast miała miejsce premiera wspomnianego zeszytu, dzięki czemu pojawiło się jeszcze więcej ciekawych materiałów przybliżających nam jego zawartość. Okazuje się, że Vader spotka na swojej drodze nie tylko służki swojej zmarłej żony, ale również kilku innych bohaterów znanych z Mrocznego Widma.

Jak zdradzają karty opublikowane na łamach serwisu IGN oraz na forach Reddit, na drodze Sitha nie staną członkowie Sojuszu Rebeliantów, jak wcześniej sądziliśmy, lecz grupa buntowników zwanych Amidalianami (tłumaczenie autorskie), będących pod dowództwem Rica Olie’ego – pilota Nubiana, który w Epizodzie I uczył młodego Anakina zasad działania systemów sterujących statkiem.

To jednak nie koniec niespodzianek, jakie czekają na Lorda Sithów, ponieważ na powierzchni Naboo natknie się on na kolejne „duchy z przeszłości”. Tym razem będą to sobowtórka Królowej – Sabé – kapitan królewskiej gwardii Gregar Typho oraz były sierżant gwardii imieniem Tonra (którego również mogliśmy zobaczyć na ekranie przez krótki moment). Cała trójka oskarży Dartha Vadera o zabicie Amidali i… samego siebie, co oczywiście wynika z ich niewiedzy na temat tego, kim naprawdę jest Mroczny Lord.

Urywki historii zawarte na udostępnionych kartach komiksu wydają się być elementami naprawdę interesującej fabuły. Osobiście nie mogę się doczekać, aż uda mi się sięgnąć po najnowszy numer marvelowskiej serii.

Star Wars: Darth Vader #4 jest już dostępny do kupienia w wersji cyfrowej (poprzez oficjalną aplikację Marvel Comics) oraz w wersji fizycznej (również w niektórych polskich sklepach).

1 komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.