Seriale

Ludwig Göransson opowiada o pracy nad muzyką do „Mandalorianina”

ludwig-goransson-the-mandalorian-tall

Choć wydawałoby się, że nic na to nie wskazuje, to już za dwa miesiące doczekamy się premiery 2. sezonu aktorskiego serialu ze świata Gwiezdnych wojen, czyli The Mandalorian. W wywiadzie dla serwisu Deadline o swojej pracy nad ścieżką dźwiękową opowiedział kompozytor Ludwig Göransson.

Artysta dość oszczędnie wypowiedział się na temat 2. sezonu.

„Zaczęliśmy pracę kilka miesięcy temu i jestem niesamowicie podekscytowany. Jon [Favreau, showrunner – przyp. red.] poprowadzi tę historię w miejsca, o których istnieniu nie miałem pojęcia, i myślę, że to będzie świetna zabawa.”

Przy okazji Göransson wspomniał co nieco o istotnych według niego elementach w muzyce serialu oraz inspiracji Johnem Williamsem.

„Świat, który stworzył Jon, jest tak wielki, jest tu tak wielu bohaterów, planet i lokacji. Zawsze chcieliśmy też umieścić w muzyce element technologii, nowoczesnej produkcji, ale i wielką, romantyczną orkiestrę. Kiedy mieliśmy te wszystkie trzy elementy – organiczny, technologiczny i orkiestrę – mogliśmy zrobić wszystko, co tylko zechcieliśmy. […] To, co John Williams stworzył na potrzeby Gwiezdnych wojen, to najprawdopodobniej najlepsza muzyka filmowa w dziejach – a przynajmniej najbardziej znana. Pamiętam oglądanie filmów jako dzieciak i piętno, jakie odcisnęły na mnie obrazy i muzyka. Nadal pamiętam to uczucie i chciałem spróbować je odtworzyć.”

Nowej muzyki Ludwiga Göranssona będziemy mogli posłuchać od października tego roku, kiedy to na Disney+ zadebiutuje nowy sezon The Mandalorian.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.