Seriale

Dave Filoni i Jon Favreau opowiadają o przeniesieniu Gwiezdnych wojen na małe ekrany

Przeniesienie Gwiezdnych wojen na ekrany telewizorów zdawało się być wyzwaniem karkołomnym. Jak przy budżecie ograniczonym względem kinowych hitów pokazać różnorodną galaktykę, nie odstającą klimatem i jakością od filmów? The Mandalorian udowodnił, że jest to możliwe.

Głos w tej sprawie zabrali Dave Filoni i Jon Favreau, czyli dwójka osób sprawujących pieczę nad serialem. Jak czytamy w wywiadzie dla serwisu Deadline, dla Jona najważniejsze było trafienie do nowych widzów, przy jednoczesnym utrzymaniu fanów marki.

„Bardzo chcieliśmy powrócić do rzeczy, które zainspirowały oryginalne Gwiezdne wojny, a następnie zaprezentować je w mniejszej skali i opowiedzieć prostsze historie, ponieważ częścią tego, co doświadczysz, gdy obejrzysz teraz Gwiezdne wojny, jest cała historia, opowiadana przez dekady. Jest to oczywiście fajne, ale dzięki nowemu medium możemy zacząć z zupełnie świeżymi postaciami i zaprezentować je nowym widzom. […] To są mity, więc zawsze musisz mieć wyciągniętą rękę do ludzi, którzy mogą nie znać ich tła. Tak naprawdę opowiadasz dwie historie na raz – jedną dla nowych widzów, a drugą dla osób już znających markę, historię i bohaterów przez wiele lat; musisz mieć pewność, że ich również szanujesz.”

Z kolei dla Dave’a największym wyzwaniem była sama forma aktorskiej produkcji.

„To była oczywiście spora zmiana i coś, czym byłem zainteresowany od dawna. Wiele z tego, co Jon zrobił na planie Księgi Dżungli i potem Króla Lwa, zwłaszcza w kontekście technologii, było stosunkowo bliskie temu, co z George’em [Lucasem – przyp. red.] robiliśmy przy Wojnach klonów. Kathleen Kennedy i ja szukaliśmy dobrego pomostu do spróbowania zmiany medium i, szczerze powiedziawszy, to było idealne wyjście oraz środowisko do eksperymentów. Miałem świetnego mentora i nauczyciela w osobie Jona, który prowadził mnie przez cały proces kręcenia produkcji aktorskiej.”

Dalsze efekty współpracy Filoniego i Favreau będziemy mogli zobaczyć już w październiku, kiedy to na Disney+ zadebiutuje 2. sezon Mandalorianina.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.