Wydarzenia

Ewan McGregor stracił high ground – była żona zabierze połowę majątku, który zarobił na roli w Star Wars

Wygląda na to, że tym razem Obi-Wan Kenobi stracił swój high ground – Ewan McGregor, który od przeszło 21 lat wciela się w postać brodatego Mistrza Jedi, jest w trakcie prawnego podziału majątku z byłą żoną – Eve Mavrakis – i wyrok, jaki wydał w tej sprawie sąd, może przyprawić zwykłych śmiertelników o zawrót głowy. Aktor ma bowiem oddać byłej partnerce połowę majątku, jaki zdobył za swoją rolę w uniwersum wykreowanym przez George’a Lucasa. McGregor i Mavrakis byli małżeństwem przez 22 lata, a ich związek zakończył się w 2018 roku, trwał więc przez większą część kariery Ewana. W tym czasie artysta pracował nie tylko przy Prequelach Star Wars, lecz także nad filmami Anioły i Demony, Człowiek, który gapił się na kozy czy Moulin Rouge.

Pamiętajmy, że przez lata McGregor zgarniał tantiemy nie tylko za samą rolę w Star Wars, ale także za wykorzystanie jego wizerunku w licznych dziełach pobocznych, gadżetach i materiałach promocyjnych. Uzbierało się tego zatem całkiem sporo.

McGregor może zatrzymać 30 samochodów, podczas gdy Mavrakis dostanie dom w Los Angeles, który wyceniono na 6,62 mln dolarów. Była żona aktora zatrzyma również swoją biżuterię, pięć aut, kilka kont bankowych i ponad 500 000 dolarów w gotówce, aby wyrównać majątki. Będzie również otrzymywać alimenty na dziecko w wysokości prawie 15 000 dolarów miesięcznie (dla 9-letniej córki Anouk, nad którą para sprawuje wspólną opiekę prawną i fizyczną), a także alimenty małżeńskie w wysokości ponad 35 000 dolarów miesięcznie.

Ewan z pewnością odczuje ten wyrok, natomiast nie ulega wątpliwości, że dla większości z nas takie liczby są kompletną abstrakcją. Mimo wszystko aktor zachowa połowę ogromnego majątku, więc o swoją przyszłość finansową raczej nie będzie musiał się martwić. Aż ciśnie się na usta cytat Obi-Wana, który mógłby w tej chwili pocieszyć McGregora: „Not to worry, we’re still flying half a ship.”

Źródło: Jedi News

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.