Fanmade

Młody Harrison Ford w „Solo: A Star Wars Story” – genialna przeróbka fana

Pamiętacie jeszcze, jak kilka miesięcy temu pisaliśmy na naszych łamach o fanowskiej przeróbce, umieszczającej Ewana McGregora w roli Obi-Wana Kenobiego z Oryginalnej Trylogii? Cóż, tym razem odpowiedzialny za tamto dzieło Shamook przeszedł samego siebie, wrzucając do sieci kolejny materiał wideo, w którym podmienił twarz Aldena Ehrenreicha z Solo: A Star Wars Story na facjatę oryginalnego odtwórcy roli Hana, czyli legendarnego Harrisona Forda. Efekt robi piorunujące wrażenie!

Autor filmiku użył dokładnie tej samej technologii, co wcześniej, znanej pod nazwą Deepfake. Na wszelki wypadek przypomnimy Wam, na czym ona polega.

„Technika obróbki obrazu, polegająca na łączeniu obrazów twarzy ludzkich przy użyciu technik sztucznej inteligencji.

Technika stosowana jest do łączenia i nakładania obrazów nieruchomych i ruchomych na obrazy lub filmy źródłowe przy użyciu komputerowych systemów uczących się. Uzyskane w ten sposób łudząco realistyczne ruchome obrazy stosowane są w nagraniach filmowych, stwarzając możliwości manipulacji poprzez np. niemożliwą do odróżnienia przez widza zamianę twarzy aktorów występujących w filmie.”

Wikipedia

Poniżej możecie zobaczyć efekt ponownego zastosowania omawianej techniki.

Swoją drogą, co myślicie o roli Aldena w Solo? Wolelibyście zobaczyć w niej kogoś innego czy odpowiadał Wam ten aktor? A może chcielibyście przekonać Disney, by zaczął korzystać z Deepfake’ów w swoich filmach? Dajcie znać w komentarzach!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.