Seriale

Obecna sytuacja na świecie pomaga w pracach nad 3. sezonem „The Mandalorian”, twierdzi Jon Favreau

Choć wciąż nie doczekaliśmy się premiery 2. sezonu The Mandalorian, powstanie 3. sezonu gwiezdnowojennej serii live action jest w zasadzie sprawą przesądzoną. O pracach nad kontynuacją przygód Dina Djarina wypowiedział się niedawno showrunner produkcji, Jon Favreau, wskazując, że panująca obecnie pandemia nie tylko ich nie utrudnia, ale do pewnego stopnia nawet wpływa na nie pozytywnie.

Twórca udzielał niedawno wywiadu magazynowi The Hollywood Reporter, w trakcie którego stwierdził, iż poddanie planu zdjęciowego restrykcjom dotyczącym ochrony przed rozprzestrzenianiem wirusa sprawiło, że jednocześnie znajduje się na nim znacznie mniej osób niż zwykle – a to z kolei jest Jonowi bardzo na rękę.

„Fakt, że plan zdjęciowy jest poddany obostrzeniom, to właściwie pozytyw całej tej sytuacji, bo możemy dzięki temu ograniczyć liczbę przebywających tam osób. Ludzie odpowiedzialni za kontrolę muszą robić to zdalnie, przy pomocy czegoś, co nazywamy Mózgiem operacji, będącym po prostu zbiorem komputerów gamingowych. Dzięki temu liczba osób fizycznie stojących za kamerą jest znacznie mniejsza niż zwykle. Sporo kręcimy na zewnątrz, co też jest niezwykle pomocne.”

Favreau dodał też, że kręcenie serialu aktorskiego osadzonego w uniwersum Star Wars właściwie nie różni się od produkowania animacji, ponieważ, podobnie jak w przypadku seriali animowanych, wymaga polegania na scenorysach oraz eksplorowania wirtualnej rzeczywistości.

„Tworzymy produkcje aktorskie prawie tak samo, jak animowane, gdzie mamy sporo scenorysów, wiele dyskusji i eksplorowania wirtualnej rzeczywistości. Używamy narzędzi kinematografii w środowisku VR w bardzo podobny sposób, jak robiliśmy to przy Królu Lwie czy Księdze Dżungli. Aktorów, których widzicie później na ekranie, bardzo często w ogóle nie było na planie zdjęciowym.”

Na efekty prac nad 3. sezonem Mandalorianina przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, lecz w międzyczasie wielkimi krokami zbliża się premiera sezonu 2., który zadebiutuje na Disney+ już w październiku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.