Książki i komiksy

Poznajemy daleką przeszłość Thrawna w nowym fragmencie „Ascendancy: Chaos Rising”

W sieci pojawił się kolejny fragment nadchodzącej powieści o Timothy’ego Zahna, stanowiącej prequel kanonicznej trylogii rozgrywającej się w czasach Imperium. Thrawn Ascendancy: Chaos Rising zabierze nas w podróż do Dominium Chissów i pozwoli śledzić losy młodego Thrawna, który stara się rozwikłać zagadkę ataku tajemniczej rasy na stolicę jego ojczyzny.

W nowym fragmencie (opublikowanym przez portal Gizmodo) możemy z kolei zabrnąć w daleką przeszłość (wówczas jeszcze kadeta) Mitth’raw’nuruodo, który skrzyżuje ścieżki z inną młodą Chissanką imieniem Al’iastov, mającą odegrać istotną rolę w fabule Chaos Rising.

Jak możemy przeczytać w opisie:

„Al’iastov jest kimś, kto w języku Chissów znany jest jako ozyly-esehembo, co w galaktycznym basicu oznacza „Sky-Walker”. Osoby te, w większości kobiety, odgrywają kluczowe role na pokładach statków Chissów: w rzeczywistości są wrażliwe na Moc i używają swoich zdolności prekognitywnych, aby pomóc statkom w poruszaniu się przez niestabilną międzygwiezdną przestrzeń, która sprawia, że Nieznane Regiony zyskały swoją sławę niebezpiecznych i wciąż niezbadanych. Jednak częste korzystanie z ich mocy przyczynia się do jej zaniku, a Al’iastov odkrywa, że jej kariera jako Sky-Walker dobiega końca… Do czasu, gdy przypadkowe spotkanie z młodym kadetem stawia ją w bardzo interesującej pozycji.”

Pełen fragment (w języku angielskim) przeczytacie oraz odsłuchacie w formie audiobooka na stronie io9.

Amerykańska premiera Thrawn Ascendancy: Chaos Rising zaplanowana jest na 1 września. Póki co nie wiadomo, kiedy książka ukaże się na polskim rynku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.