Seriale

Giancarlo Esposito opowiada o graniu Moffa Gideona w „The Mandalorian” i roli złoczyńcy w 2. sezonie

Giancarlo Esposito, wcielający się w rolę Moffa Gideona w serialu The Mandalorian, udzielał niedawno wywiadu portalowi IndieWire. W trakcie rozmowy aktor odpowiadał na pytania dotyczące jego odczuć względem roli antagonisty oraz zdradził co nieco na temat występu swojej postaci w nadchodzącym 2. sezonie serii live action.

Wart podkreślenia jest fakt, że Esposito jest pierwszym czarnoskórym aktorem grającym głównego antagonistę w uniwersum Star Wars (oczywiście chodzi tu o postać widzianą na ekranie). Zapytany o to Giancarlo powiedział:

„Cóż, to znaczy dla mnie naprawdę wiele, ponieważ długo starałem się, by kolor skóry nie miał wpływu na moją karierę. Jestem rasy mieszanej, w połowie Włochem, a w połowie Afroamerykaninem i dorastałem w czasach, gdy jedyne angaże, jakie otrzymywałem, to role złodziei i bandytów. Nauczyłem się imitować hiszpański akcent, by móc grać Hiszpanów wychowanych na ulicy, którzy byli mordercami, zabójcami i złodziejami. Dla mnie jest to więc ukoronowanie kariery, gdy otrzymuję telefon od Jona Favreau, który mówi mi »Napisałem dla ciebie rolę«.”

Aktor rozmawiał również o doświadczeniach swojego ojca, który przeżył czasy faszyzmu we Włoszech lat 30. XX wieku – okresu nieróżniącego się zanadto od tego, co pokazuje fabuła przedstawiona w sadze Skywalkerów. Ojciec Esposito uciekł z Włoch i dołączył do ruchu oporu, dokonując czynu bardzo zbliżonego do tego, co również dobrze znamy z Gwiezdnych wojen. Rodzinna historia była jedną z motywacji, jakie stały za przyjęciem roli Gideona.

„Dla mnie faszyzm czy komunizm nie mają koloru skóry, bo tak naprawdę sprowadzają się do władzy i pieniędzy.

Z pewnością jestem urzeczony i zachwycony tym, że to ja – ktoś, kto rozumie, co rasa i status znaczą tutaj w Ameryce, i również z tego powodu cierpiał – mogę wcielać się w tę postać. Moja hollywoodzka rodzina rozrosła się z biegiem lat i coraz mocniej zaczęła rozumieć, że każdy człowiek jest wyjątkowy, ponieważ aktorzy to aktorzy, nie trzeba mieć konkretnego koloru skóry, aby grać jakąś rolę.”

Później wywiad skupił się mocniej na oczekiwaniach względem 2. sezonu Mandalorianina. Ostatni odcinek 1. sezonu skończył się dość zaskakującym cliffhangerem, gdy TIE Moffa Gideona rozbił się, a czarny charakter wyszedł z niego, dzierżąc w dłoni Darksaber – miecz świetlny bardzo ważny w kulturze Mandalorian, stworzony przez pierwszego mandaloriańskiego rycerza Jedi. Oto, co miał do powiedzenia Esposito na temat broni i szczegółów jej trafienia w ręce Gideona:

„Z pewnością zostanie to ujawnione, choć nie wiem, jak dokładnie ta kwestia będzie rozwinięta. Wiem natomiast, że poznamy więcej szczegółów na temat tego, skąd [Moff Gideon – przyp. red.] wziął miecz. (…) W pomysłach na rozwój The Mandalorian podoba mi się to, że będziemy musieli poczekać, aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób Gideon zdobył tę broń, jak nauczył się nią władać i co chciałby z nią zrobić. Gwarantuję, że dostaniecie te odpowiedzi w następnym sezonie.”

O swojej roli w 2. sezonie Giancarlo powiedział:

„Mogą pojawić się pewne niespodzianki, ponieważ mamy upadłe Imperium i pozostali też niektórzy strażnicy tego Imperium, do których należy Moff Gideon. Ale jest on wyjątkowym strażnikiem, bo tak się składa, że wie więcej niż jakikolwiek inny. I tak naprawdę nie do końca wiemy, czego właściwie chce od Dziecka. Pragnie poznać jego tajemnice, by popchnąć dalej rozwój ludzkości? A może po prostu chce przejąć nad wszystkim kontrolę? Tego wciąż nie wiemy.”

Nie będziemy musieli długo czekać na poznanie dalszych losów Moffa Gideona, Dina Djarina i Dziecka, gdyż 2. sezon The Mandalorian zadebiutuje na platformie Disney+ już w październiku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.