Wydarzenia

Zdaniem Kathleen Kennedy priorytetem dla Lucasfilm powinno być zatrudnianie żeńskich filmowców

Jedną z czołowych idei Kathleen Kennedy było zwiększenie istotności kobiecych bohaterek oraz większa otwartość na żeńską część fandomu. W wywiadzie dla portalu TheWrap prezes Lucasfilmu wskazała dalsze kroki mające na celu otworzenie się marki na kobiety, tym razem z bardziej technicznej perspektywy.

Jak twierdzi Kathleen Kennedy, firma powinna dążyć do częstszego zatrudniania kobiet na wysokich stanowiskach przy kolejnych projektach:

„To powinno być absolutnym priorytetem. Oglądanie, jak pojawiają się nowe talenty jest bardzo satysfakcjonujące. Obecnie pracujemy nad serialem o Obi-Wanie Kenobim razem z Deborah Chow i wykonuje ona naprawdę świetną robotę.”

Gdy spojrzymy na obecne zapowiedzi, zauważymy pewne kroki w stronę tego trendu. Poza wspomnianą Deborah Chow, która wyreżyseruje serial o Kenobim, wiemy o Leslye Headland, będącej showrunnerką niezatytułowanego jeszcze serialu o kobiecej bohaterce, oraz Krysty Wilson-Cairns, która jest współscenarzystką filmu tworzonego przez Taikę Waititiego. Może się okazać, że kolejne produkcje w jeszcze większym stopniu będą przypadać żeńskim twórcom.

Pozostaje jedynie kwestia, na ile dobór osób do konkretnych stanowisk powinien być warunkowany przez ich płeć, a na ile powinny być to przede wszystkim odpowiednie kwalifikacje i talent? Miejmy nadzieję, że ludzie odpowiedzialni za zatrudnianie reżyserek/reżyserów i scenarzystek/scenarzystów będą potrafili znaleźć równowagę pomiędzy tymi czynnikami.

1 komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.