Filmy

Lucasfilm „złapie oddech”, by przemyśleć, gdzie teraz będą zmierzać Gwiezdne wojny, twierdzi Kathleen Kennedy

Prezes wytwórni Lucasfilm, Kathleen Kennedy, udzieliła ostatnio obszernego wywiadu portalowi TheWrap. W rozmowie poruszone zostały kwestie związane z przyszłością marki Star Wars, jak chociażby planowane zatrudnianie większej ilości żeńskich filmowców do prac nad kolejnymi produkcjami z uniwersum. Kennedy zdradziła jednak coś jeszcze bardziej interesującego – mając już za sobą trylogię Sequeli, studio weźmie teraz głęboki oddech i zastanowi się, w jakim kierunku powinny być rozwijane Gwiezdne wojny.

Zapytana o to, gdzie marka będzie zmierzać po zamknięciu historii Skywalkerów, Kathleen odparła:

„Cóż, to nieustannie ewoluujący proces. Kiedy w to wszystko weszłam, George [Lucas – przyp. red.] już rozmawiał z aktorami z przednich filmów, Carrie [Fisher], Harrisonem [Fordem] i Markiem [Hamillem] – to była saga, którą fani pokochali i której nigdy nie dokończył. Zawsze mówił o zrobieniu dziewięciu filmów i był na to gotowy. Dlatego od początku skupialiśmy się na zakończeniu jego dzieła.

Teraz robimy krok wstecz. Przez ostatnie 40 lat opowiedziano mnóstwo historii w tym uniwersum, a musimy pamiętać, że jest to mitologia, która w rzeczywistości obejmuje niemal 25 000 lat, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie historie, jakie zostały przedstawione w książkach i grach wideo.

Potrzebujemy tylko czasu, aby się cofnąć i uczciwie przyswoić to, co stworzył George, a następnie zacząć myśleć o tym, jak możemy to rozwinąć. Właśnie to robiliśmy i świetnie się przy tym bawiliśmy, spotykając się z wieloma filmowcami i utalentowanymi ludźmi. Jest tak wielu fanów i twórców filmowych, na których Gwiezdne wojny miały ogromny wpływ – mamy więc fantastyczną okazję, aby sprawdzić, kto chce być częścią tego wszystkiego.”

Gwiezdnym wojnom zdecydowanie przyda się chwila oddechu i czas na przemyślenie tego, gdzie teraz powinna zmierzać marka. W oczekiwaniu na filmy wciąż będziemy dostawać nowe książki, komiksy i gry wideo, więc uniwersum z pewnością nie da o sobie zapomnieć, a dzięki świeżemu spojrzeniu być może powstaną filmy kinowe, które spełnią oczekiwania widzów i opowiedzą zupełnie nowe, interesujące historie z odległej galaktyki.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, iż Kathleen Kennedy zdradziła dość istotne fakty na temat serii o Obi-Wanie. Okazuje się, że pomimo panującej pandemii Deborah Chow wciąż pracuje nad serią i wszystko zmierza ku rychłemu rozpoczęciu zdjęć na planie, zatem ostatnie plotki wydają się potwierdzać. Co więcej, okazuje się, że seria o Kenobim będzie zamkniętą historią, składającą się tylko z jednego sezonu.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.