Saga Star Wars

Ujawniono zdjęcie z nagrań do finałowej sceny „The Rise of Skywalker”

Chociaż od premiery The Rise of Skywalker minęło już niemal dziewięć miesięcy, co jakiś czas do sieci trafiają materiały zza kulis produkcji, których nie było nam dane zobaczyć wcześniej. Tym razem jest to fotografia z planu zdjęciowego, przedstawiająca finałową scenę Epizodu IX.

Ujęcie opublikował na swoim instagramowym profilu reżyser zdjęć, Dan Mindel. Uwiecznił on scenę przedstawiającą Rey podczas zakopywania mieczy świetlnych Luke’a i Lei na Tatooine.

Wpis opatrzony został opisem: „Inserty w czasie rzeczywistym z aktorami na planie.”

https://www.instagram.com/p/CEF9ALWhA1f/

Wspomniane przez Dana inserty to krótkie ujęcia w filmie, wmontowane w dłuższą scenę. Co ciekawe, zazwyczaj bliskie ujęcia, gdzie widoczne są tylko przedmioty i ręce bohatera, nie potrzebują obecności aktora odgrywającego daną rolę, zatem Daisy Ridley należy się mały plusik za to, że osobiście bierze udział w tych konkretnych nagraniach.

Jednakże obraz różni się nieco od tego, jaki finalnie zobaczyliśmy w Skywalker. Odrodzenie. W filmie Rey najpierw zawija miecze w kawałek materiału i dopiero wtedy zakopuje je głęboko pod ziemią. Na fotografii widzimy natomiast, że Daisy kładzie obie bronie na gołym piasku. Może to oznaczać, że zdjęcie przedstawia alternatywną wersję sceny albo są to tylko wstępne przymiarki.

Całą sekwencję kręcono na pustyni Wadi Rum w Jordanii, czyli w tym samym miejscu, które służyło za scenerię dla planety Pasaana (gdzie odbył się Festiwal Przodków oraz mogliśmy oglądać pościg Najwyższego Porządku za bohaterami).

Zdjęcie bardzo wyraźnie pokazuje skalę projektu, jakim była produkcja The Rise of Skywalker. Wasze opinie o filmie mogą się oczywiście różnić, ale niezależnie od tego, co o nim sądzicie, warto docenić ogrom pracy, jaki ekipa filmowa włożyła w jego powstanie.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.