Gry

Znamy cały wątek fabularny anulowanej gry „Star Wars: Ragtag”

O anulowanym Project Ragtag słyszał już chyba każdy fan Gwiezdnych wojen zainteresowany grami wideo. Tytuł, który tworzyło nieistniejące już studio Visceral, miał być projektem ambitnym, skupiającym się na opowiedzeniu angażującej historii oraz wprowadzającym do świata Star Wars wyrazistych bohaterów. Do niedawna mogliśmy jedynie domyślać się, jak gra mogłaby wyglądać, wierząc na słowo osobom powiązanym z jej powstawaniem – w sieci pojawiały się doniesienia na temat szczegółów porzucenia produkcji oraz strzępki informacji o jej fabule, zaś sami deweloperzy twierdzili, że Electronic Arts prawdopodobnie anulowało najlepszą grę w historii marki. Teraz jednak możemy ocenić tytuł (a przynajmniej jego scenariusz) samodzielnie.

Serwis MakingStarWars.net, od lat dostarczający czytelnikom sprawdzonych doniesień zza kulis tworzenia filmów, seriali i gier osadzonych w uniwersum odległej galaktyki, opublikował na swoim youtube’owym kanale materiał, który ujawnia nam szczegółowe opisy bohaterów i antagonistów, jacy mieli pojawić się w Star Wars: Ragtag, oraz pozwala poznać pełną fabułę gry.

Protagonistą przygody miał być Dodger – około 40-letni szmugler pochodzący z planety Alderaan, z początku nieangażujący się w wielką politykę i po prostu starający się przetrwać w zmieniającym się wszechświecie. Towarzyszyć mu miała różnorodna ekipa, w której skład mieli wchodzi między innymi były dowódca z czasów Wojen klonów czy Robbie – szmuglerka z fobią na punkcie droidów.

Historia ukazana w Ragtag rozgrywałaby się pomiędzy Nową nadzieją a Imperium kontratakuje, zaś jej główną osią miały być następstwa zniszczenia Alderaana przez Gwiazdę Śmierci – Imperium odkryło, że w szczątkach planety zawarty jest gaz, który może zostać wykorzystany do produkcji śmiercionośnej broni masowego rażenia. Choć temat gazu i wytarzania z niego broni pojawiał się już we wcześniejszych przeciekach, to nie było o nim wiadomo zbyt wiele. Dzięki materiałowi z MSW.net możemy poznać motywacje bohaterów, całą główną fabułę gry oraz jej finał. Zachęcamy więc do odsłuchania całości!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.