Seriale

Giancarlo Esposito zapowiada sceny akcji z mieczem świetlnym w 2. sezonie „The Mandalorian”

Kiedy w grudniu zeszłego roku, wraz zakończeniem emisji pierwszego sezonu The Mandalorian, w ramach krótkiej sceny dowiedzieliśmy się, iż Moff Gideon jest w posiadaniu Darksabera, oczywiście rozpoczęły się spekulacje dotyczące jego roli w kontynuacji historii. Bez cienia wątpliwości od dawna mogliśmy zakładać, iż będzie ona znacznie większa, jednak tak naprawdę wciąż wiemy na jej temat (jak i zresztą 2. sezonu serialu w ogóle) bardzo mało. Każda informacja jest więc dla fanów Star Wars na wagę złota, a tak się składa, że aktor wcielający się w głównego antagonistę potwierdził niedawno podstawowe przypuszczenia.

Z wypowiedzi Giancarlo Esposito z wywiadu udzielonego portalowi Collider wynika bowiem, iż w nadchodzących odcinkach postać Moffa Gideona nierzadko będzie dzierżyć mandaloriański miecz świetlny. Co więcej, wygląda na to, że zobaczymy kilka scen walki z jego udziałem. Wiąże się to ze sporą ilością treningów i popisów kaskaderskich (które aktor najwyraźniej wykonuje samodzielnie).

„Nie chcę niczego spoilować, ale sam wykonywałem kaskaderkę. Mam kilka różnych mieczy świetlnych. Czasem ostrze jest dodawane [w postprodukcji], a ja mam tylko rękojeść. A czasem mam cały miecz, który się świeci. Musiałem wyćwiczyć ruchy i wszystko opiera się na nadgarstku. Było to trochę skomplikowane.”

Przeciw komu bohater odgrywany przez Esposito miałby korzystać z Darksabera? Pierwszą postacią nasuwającą się na myśl jest oczywiście Ahsoka, która ma pojawić się w serialu, a która ma przecież własne miecze świetlne i mogłaby zmierzyć się z Moffem Gideonem w pojedynku. Antagonista może też rzecz jasna korzystać z broni przy innych okazjach, by łatwiej siać terror i zniszczenie.

Więcej jednak powinniśmy dowiedzieć się już niedługo w nieco bardziej oficjalnej formie – premiera 2. sezonu The Mandalorian nie ulegnie opóźnieniom, zatem niebawem powinny zacząć do nas trafiać materiały promocyjne, a w końcu od października na własne oczy zaczniemy przekonywać się, co dokładnie ekipa odpowiedzialna za serial zaplanowała dla bohaterów.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.