Seriale

[Plotka] Serial o Obi-Wanie ukaże okres Wojen klonów i początki Imperium

Po kilkumiesięcznej przerwie przemysł filmowy zaczyna stopniowo powracać na dawne tory – do kin znów trafiają nowości, kolejne ekipy udają się na plany zdjęciowe, by realizować oczekujące projekty, a producenci odważniej przymierzają się do planowania przyszłości. Wiąże się to ze znacznym zwiększeniem przepływu informacji, w efekcie czego w najbliższym czasie prawdopodobnie będziemy mogli liczyć na więcej doniesień dotyczących zapowiedzi czy rozwijanych już tytułów. I tak właśnie ostatnio zaczyna znów docierać do nas więcej szczegółów dotyczących aktorskich projektów Lucasfilmu, choć oczywiście nieoficjalnymi ścieżkami, w związku z czym należy podchodzić do nich z pewnym dystansem.

Prowadzący Kessel Run Transmissions przekazują, jakoby poznali kilka solidnych konkretów na temat zapowiedzianego już jakiś czas temu serialu o Obi-Wanie, który w niedalekiej przyszłości ma trafić na Disney+. Według nich akcja serialu ma rozgrywać się na dwóch płaszczyznach czasowych i skupiać się na postaci Obi-Wana w okresie pomiędzy Zemstą Sithów a Nową nadzieją (wcześniejsze doniesienia mówiły o różnicy ośmiu lat między Epizodem III a serialem) oraz w okresie Wojen klonów i początków Galaktycznego Imperium po wykonaniu Rozkazu 66. Główna oś fabularna miałaby ukazać między innymi polowanie na Kenobiego, będącego jednym z bardzo nielicznych pozostałych przy życiu Jedi. Podobno na ekranie ponownie będziemy mogli zobaczyć Dartha Vadera.

Co ciekawe, informacje te pokrywają się z wcześniejszymi plotkami z innych źródeł, według których w serialu wystąpić ma Hayden Christensen i wcielić się zarówno w Anakina Skywalkera, jak i Vadera. Niezależne od siebie wyglądały raczej nieprzekonująco, jednak niejako potwierdzone przez źródło mające na koncie sensowne doniesienia na temat planowanych działań Lucasfilmu, zaczynają wydawać się możliwe. Niemniej na tę chwilę wszystko pozostaje rzecz jasna zaledwie pogłoskami, do których radzimy się nie przywiązywać.

Serial o Obi-Wanie przygotowywany jest na platformę streamingową Disney+. O ile wiemy, powstanie tylko jeden sezon, którego debiutu można spodziewać się w 2022 lub (optymistycznie) w końcówce przyszłego roku. W Mistrza Jedi, o którym opowie produkcja, wcieli się oczywiście Ewan McGregor.

Podobne posty

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.