Książki i komiksy

Dziś premiera „Thrawn Ascendancy: Chaos Rising”

Wydarzenia z ostatnich miesięcy wpłynęły negatywnie na niemal cały świat, zaś ich skutki odczuli zarówno „zwykli Kowalscy”, jak i wielkie koncerny. Przed reperkusjami nie ustrzegła się także marka Gwiezdnych wojen, której plany rozwoju uległy sporym zmianom – przesunięto publikacje wielu książek, na jakiś czas wstrzymano wypuszczanie nowych komiksów, by na końcu ogłosić, że opóźnieniom uległy również daty premier trzech kolejnych filmów osadzonych w odległej galaktyce. Gdyby wszystko szło zaplanowanym torem, już od maja moglibyśmy cieszyć się nową powieścią autorstwa Timothy’ego Zahna, czyli Thrawn Ascendancy: Chaos Rising. Los sprawił jednak, że premiera książki nastąpiła dopiero dziś.

Chaos Rising stanowi prequel dla kanonicznej trylogii Thrawna i zabierze czytelników w przestrzeń Dominium Chissów, gdzie będziemy mogli śledzić losy młodego Mitth’raw’nuruodo, któremu przydzielono zadanie zbadania ataku tajemniczej rasy na stolicę jego ojczyzny.

Za krawędzią galaktyki znajdują się Nieznane Regiony: chaotyczne, niezbadane i niemal nieprzebyte, z wieloma tajemnicami i zagrożeniami. W ich wirującym chaosie znajduje się Dominium, dom enigmatycznej rasy Chissów i Dziewięciu Rodzin, które nimi przewodzą. Dominium, latarnia pokoju i stabilności, zostaje zniszczone po zuchwałym ataku na stolicę Chissów, przeprowadzonym przez wrogów, którzy nie pozostawili po sobie żadnego śladu. Zaskoczone Dominium wysyła jednego ze swoich najbystrzejszych młodych oficerów wojskowych, aby pozbył się niewidocznych napastników. Rekrut urodzony bez tytułu, ale adoptowany do potężnej rodziny Mitthów i noszący imię Thrawn. Z potęgą Ekspansyjnej Floty za jego plecami i pomocą towarzysza – admirała Ar’alaniego – układanka zaczyna nabierać sensu. Ale kiedy pierwsza wyprawa Thrawna zagłębia się w niezbadany obszar kosmosu, który jego ludzie nazywają Chaosem, zdaje sobie sprawę, że powierzona mu misja nie jest tym, czym się wydaje. A zagrożenie dla Dominium dopiero się ujawnia.

Choć polskim czytelnikom póki co pozostaje polowanie fizyczną kopię w języku angielskim lub zaopatrzenie się w egzemplarz cyfrowy, to warto dodać, że czytelnicy w USA będą mieli szansę zakupić książkę w dwóch wariantach: podstawowym, który widzicie powyżej, oraz w twardej oprawie z niebieskimi wykończeniami na stronach. Co więcej, w księgarniach Barnes & Noble dodawany jest plakat przedstawiający herby wszystkich rodów rządzących w Dominium Chissów.

Książka dostępna jest również w formie audiobooka, którego narratorem jest Marc Thompson – jego głos słyszymy we wszystkich kanonicznych audiobookach o Thrawnie.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.