Seriale

„The Mandalorian” – czego dowiedzieliśmy się o 2. sezonie?

Na łamach magazynu Entertainment Weekly pojawił się dziś artykuł ujawniający pierwsze zdjęcia z planu 2. sezonu The Mandalorian. Obszerny wpis skupił się także na przedstawieniu garści ciekawych informacji o kontynuacji przygód Dina Djarina i Dziecka. Postaraliśmy się podsumować dla Was to, czego się dowiedzieliśmy.

Poprzedni sezon zakończony został swoistym cliffhangerem, pozostawiającym widzów z większą ilością pytań niż odpowiedzi. Niemal każdy chciałby wiedzieć, co teraz zamierzają główni bohaterowie serii i jak będą im w tym przeszkadzać antagoniści, pośród których pierwsze skrzypce zagra Moff Gideon, objawiający się dopiero w finałowym odcinku sezonu 1.

Jak zdradził showrunner produkcji, Jon Favreau, 2. sezon Mandalorianina wprowadzi nas w znacznie większą historię. Z kolei Dave Filoni dodał, iż poszczególne odcinki nie będą już stanowiły oddzielnych historii, jak miało to miejsce wcześniej – każdy z nich przedstawi konsekwencje wydarzeń z poprzednich, popychając fabułę dalej. Jednocześnie twórcy postarali się zachować klimat sezonu 1. i zadbali o to, by każdy epizod charakteryzował się własnym klimatem. Stawka staje się większa, fabuła zahaczać będzie o poważniejsze tematy, przy czym sporo miejsca poświęcone zostanie ukazaniu rozwoju relacji pomiędzy Mandalorianinem a Dzieckiem.

Galaktyka w nowych odcinkach ma być znacznie bardziej zatłoczona, a historia mniej „mandocentryczna”, gdyż twórcy zapowiedzieli wprowadzenie większej ilości postaci, mających pomóc w ukazaniu fabuły z różnych perspektyw (zapewne chodzi o postaci z plotek – Ahoskę Tano, Bobę Fetta, Bo-Katan Kryze czy Reksa). Favreau dodaje, że inspiracją dla takiego posunięcia był podobny zabieg zastosowany w serialu Gra o tron, gdzie w kolejnych sezonach historia rozgałęziała się w różnych kierunkach i przedstawiana była z wielu perspektyw.

Parę słów do powiedzenia o przygodach Mando miał także odtwórca głównej roli, Pedro Pascal, ujawniając, że 2. sezon rozpocznie się niedługo po wydarzeniach z poprzedniego, zaś protagonista wkroczy na „niebezpieczne terytorium”. Nie będzie wiedział, co go czeka, ani co może zrobić, żeby zapewnić odpowiednią ochronę Dziecku. Dowiadujemy się również, że niejasne motywacje działań Dina zaczną w końcu nabierać kształtu w jego głowie, a sam bohater powoli zacznie bardziej rozumieć samego siebie, odkrywając w końcu prawdziwy katalizator swoich decyzji.

Mando i Dziecko będą ścigani przez Moffa Gideona, który ma stać się złoczyńcą w bardzo gwiezdnowojennym stylu. Będzie kusił głównego bohatera i przekonywał go do przejścia na swoją stronę. Jak dodaje wcielający się w antagonistę Giancarlo Esposito, mamy zobaczyć nie tylko brutalną stronę antagonisty, ale także jego umiejętności negocjacyjne i manipulacyjne. Zdradzono, że w 2. sezonie Gideon obejmie dowództwo nad nieokreślonym okrętem i stanie twarzą w twarz z poszukiwanym podopiecznym Djarina.

Pojawiła się też garść informacji o towarzyszach Mandalorianina – Greefie i Carze Dune. Szef łowców nagród postawi sobie za cel nieco uczciwsze życie niż dotychczas, nawiązując jednocześnie dość silną relację z Carą – do tego stopnia, że momentami pierwsze z nich ma dokańczać zdania, które wypowiada drugie.

Pierwszy odcinek 2. sezonu Star Wars: The Mandalorian będzie miał swoją premierę już 30 października tego roku na Disney+. Kolejne będą pojawiać się co tydzień.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.