Książki i komiksy

The High Republic – ujawniono pierwsze spojrzenie na komiks z nowej ery Star Wars

Wraz z początkiem przyszłego roku Lucasfilm ruszy z projektem książkowo-komiksowym, wprowadzającym do uniwersum Star Wars zupełnie nową erę, znaną pod nazwą The High Republic. Wydarzenia rozgrywające się około 200 lat przed Mrocznym Widmem przybliżą nam okres świetności Zakonu Jedi oraz samej Republiki. Oficjalna strona StarWars.com ujawniła pierwsze spojrzenie na jeden z komiksów stanowiących część większego projektu wydawniczego.

Śledzimy w nim losy padawanki Jedi Keeve Trennis oraz jej trandoshańskiego mistrza – Sskeera. W opublikowanym fragmencie Keeve trenuje pod okiem Sskeera, po czym spotyka przedstawiciela rasy Ximpi – po raz pierwszy poznaliśmy ją w komiksowej serii o Lando Calrissianie autorstwa Charlesa Soule’a, zaś później obcy ci przewijali się w trakcie przygód Doctor Aphry.

Poniżej znajdziecie okładkę zeszytu oraz kilka czarno-białych stron:

Tak jak wspominamy na początku, proces wydawania pozycji z ery The High Republic rozpocznie się wraz z początkiem 2021 roku. Pierwsze dwie książki z tej serii – Light of the Jedi i A Test o Courage – pojawią się już 5 stycznia. Nie znamy daty premiery komiksu.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.